"ליברמן עלול להיות אריאל שרון מס' 2"

בני קצובר מצנן את ההתלהבות מהמינוי הצפוי של ליברמן לשר הביטחון. "אמר בעבר שהוא מוכן לוויתורים, כשר חוץ הציג עמדות מסוכנות".

בני טוקר , י"א באייר תשע"ו

בני קצובר
בני קצובר
צילום: הלל מאיר

איש ההתיישבות בני קצובר, ממקימי "גוש אמונים", אומר לערוץ 7 כי כניסתו הצפויה של אביגדור ליברמן למשרד הביטחון אינה בהכרח בשורה טובה להתיישבות היהודית ביהודה ושומרון.

"אני מקבל את זה ברגשות מעורבים ובחששות כבדים", אמר קצובר. ''אני בהחלט חושב שעצם המהלך למנוע את כניסתו של הרצוג שרוצה להקפיא ולגרש אותנו הוא בוודאי מהלך מבורך''.

קצובר עוקב כבר שנים אחרי פעולותיו ועמדותיו של יו"ר מפלגת ישראל ביתנו. ''מצד אחד הוא אדם אמין מאוד, היה עם האיחוד הלאומי וקיים כל פסיק ותג, אבל הוא גם מאוד דורסן, ואני לא בטוח שהוא לא יהיה שרון מס' 2''.

קצובר מזכיר אמירות מדאיגות של ליברמן מהעבר. ''הוא אימץ את המינוח 'גושי ההתיישבות' ואמר בעבר שהוא מוכן לויתורים כאלה או אחרים". לדבריו ליברמן בתפקידו כשר החוץ הציג עמדות מסוכנות, "כשהאמריקאים בודדו אותו, ליברמן התחיל לדבר על מוכנות למהלך מדיני''.

באשר למלחמה בטרור הערבי אומר קצובר, ''התקיפות הטבעית שלו יכולה להיות שימושית בכל מה שנוגע למאבק בטרור ובחמאס, שם תבוא לידי ביטוי הנחישות שלו, לעומת משרד החוץ שם אפשר להצטיין רק בלמכור נכסים של מדינת ישראל".

קצובר מתקשה לומר את דעתו על שר הבטחון הנוכחי משה יעלון, שאמור לסיים את תפקידו. "אני מכיר אותו אישית, הוא אדם עם חוט שדרה אבל נחשף לכל הנורמות של בית המשפט הליברלי של השמאל וגיבה קצין שמדבר דברים שנויים במחלוקת ביום השואה.

''בוגי יעלון נתן את ידו להחזרת השטח בחומש, הוא נכנע למשפטנים והאריך את הקדנציה של היועץ המשפטי במנהל האזרחי. יש לי יחס של הערכה אליו, אבל יש לי הרבה תמיהות על ההתנהלות שלו, ואולי מוטב שבמשרד הביטחון יהיה אדם כמו ליברמן".

ומה בנוגע להרס היישוב עמונה? "ישנן חוות דעת משפטיות שיכולות להוביל לשינוי יותר יסודי של הדברים כמו לדוגמא חוק ההסדרה, אם ליברמן ירצה הוא מסוגל לכך והוא לא חייב לתת למשפטנים להוביל אותו באף.

''אבל שלא תהיינה אשליות", מדגיש קצובר, ''מי שקובע זה ראש הממשלה, הוא הכתיב לשר הביטחון היוצא והוא יכתיב לאביגדור ליברמן".