"לא אתן שירמסו את הכותל המערבי"

הראשל"צ ורבה של ירושלים הרב שלמה עמאר התייחס למאבק על רחבת הכותל. את הדברים אמר בשיחה עם מגידי שיעורים של "צורבא מרבנן".

רפאל לוי , י"א באייר תשע"ו

הרב עמאר והרב אלגאזי
הרב עמאר והרב אלגאזי
צילום: יח"צ

הראשון לציון והרב הראשי לירושלים, הרב שלמה משה עמאר, השתתף בכנס מכון 'צורבא מרבנן' ודרש בפני מאוד מגידי השיעורים של המכון ברחבי הארץ.

הרב התייחס לסוגיית רחבת הכותל ולדרישות הרפורמים. "לא אתן שירמסו את כבוד מקום קודשנו הכותל המערבי, כשצריך לדפוק בחוזקה על השולחן – כך נעשה".

"יש שחושבים עלי כי הנני רק מחמיר", סיפר הרב ודחה הטענה, "לא נכון – היכן שניתן להקל – מקלים אנחנו – אולם עושים זאת רק כ'ננס על גב ענק' בהסתמכות על פסקיהם של גדולי ישראל. ישנם שמנסים להמציא המצאות בהלכה, ללא ביסוס, ללא מקורות, להם אני אומר – לא אעמוד מן הצד על מסורת אבותינו, לא נמחל על כבודה של השבת, ולא ניתן שירמסו את הכותל המערבי מקום קודשנו".

הרב עמאר ברך את הרב בן ציון אלגאזי ראש מכון צורבא מרבנן, "מברך אני את הרה"ג החשוב, ר' בן ציון אלגאזי, שימשיך ביתר שאת ויתר עוז בהפצת ההלכה ודבר ה'. איזה מפעל עצום. אשרי הלומדים ואשרי המלמדים"

גם שר החקלאות, אורי אריאל, השתתף בכנס והתייחס אף הוא לסוגיית הכותל, "זו תופעה הזויה, קמים ארגונים שמייצגים עשרות בודדות אולי מאות של אנשים ומנסים לכפות עצמם על מדינה שלמה. לקהילה הרפורמית יש אולי חמישים בתי כנסת ברחבי הארץ". 

ראש "צורבא מרבנן", הרב בן ציון אלגאזי, אמר, "אני שמח על קיום שבת כה מרוממת של דיבוק חברים, ומברך את מגידי ורכזי השיעורים אשר תורמים מעצמם במהלך כל השנה, אני מזמין את כל מי שחפץ ליבו בלימוד יסודי של כלל ההלכות הנוגעות לחיי המעשה לבוא ולהצטרף לאחד מ-550 מרכזי הצורבא אשר פרושים ברחבי הארץ והעולם". בכנס השנתי של המכון השתתפו למעלה מ-300 רבנים.טוען....