"עונש מוות - גם על טרוריסטים יהודים"

יו"ר הקואליציה חבר הכנסת דוד ביטן תומך בהחלת חוק עונש מוות גם על "טרוריסטים יהודים", גם אם הם מיעוט. "אין שום הבדל", טען.

רעות הדר , י"ד באייר תשע"ו

דוד ביטן
דוד ביטן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר הקואליציה, חבר הכנסת דוד ביטן (הליכוד) התייחס היום (ראשון) לתיקון לחוק הקובע עונש מוות למחבלים רוצחים שדורש אביגדור ליברמן במסגרת המו"מ הקואליציוני 

"אני חושב שכן צריך עונש מוות, כי הוא מרתיע, לא את אלה שרוצים להתאבד, אלא את אלה שלא מעוניינים להתאבד, אלא רק לבצע פיגוע כדי להשתחרר אחרי כמה שנים באיזשהו הסדר", אמר ביטן לגבי גזית ב"רדיו ללא הפסקה".

לדבריו, החוק ימנע מצב שבו מחבלים יושבים בכלא הישראלי, לומדים לתואר אקדמי ומשתחררים אחרי עשר שנים בעסקת לשחרור מחבלים. "אנחנו צריכים למנוע את הדברים האלה. יש הרבה מעשי טרור קשים וחריגים, ובאלה צריך לטפל באופן אחר. אין הומאניות שקשורה לטרור בעייתי וחריג".

ביטן טען כי התיקון לחוק שדורש ליברמן צריך לחול על טרוריסטים יהודים, "זה נכון שהתיקון לא חל על יהודים כי הם לא נשפטים בבית דין צבאי. מבחינה מוסרית, אני חושב שזה באותה המידה. נכון שהמקרים שיהודים עושים את זה הם נדירים אבל אני חושב שאם יש עונש מוות הוא צריך לחול גם על מחבלים וגם על טרוריסטים יהודים. אין שום הבדל.

"כיוון שיש מקרים חריגים ביותר, מבחינה עקרונית צריך שיהיה עונש מוות לשימוש במקרים מאוד מאוד חריגים. מול טרור צריך לנקוט באמצעים. זה יהיה אלמנט מרתיע, הם לא ישתחררו ונחסוך לעצמנו כמה בעיות", הוסיף ח''כ ביטן.