איך בקשה להזדהות הפכה לקטטה?

ח"כ ציפי לבני דורשת מהמשטרה וממח"ש לבדוק את הנסיבות שהובילו לכך שבקשה מעובד ערבי בסופר בת"א להזדהות הפכה לקטטה חסרת פרופורציות.

חזקי ברוך , ט"ו באייר תשע"ו

זירת האירוע
זירת האירוע
צילום: מתוך מצלמות האבטחה

ח"כ ציפי לבני (המחנה הציוני) התייחסה הבוקר לתקרית שהתרחשה אתמול בתל אביב, במהלכה בוצע מעצר אלים לעובד בדואי בסופרמרקט בתל אביב.

"התקיפה של העובד הערבי אתמול ברחוב אבן גבירול החזירה אותי הרבה שנים אחורה לימי ילדותי", ציינה לבני.

לדבריה, "גדלתי ברחוב קטן ליד אבן גבירול, ואמי, לוחמת אצ"ל וחברה אידיאולוגית בתנועת החרות, שלחה אותי עם קנקני מים קרים וכיבוד לתת לפועלים הערבים שבנו את הבתים החדשים ברחוב. כך חונכנו, לכבד כל אדם". 

"הדיווחים על התקיפה האלימה אתמול באמצע היום באבן גבירול מעוררים תחושות קשות", הוסיפה לבני. "המשטרה ומח"ש חייבים לבדוק את האירוע באופן יסודי ובהקדם ולהבין איך בקשה להזדהות נהפכה לקטטה חסרת פרופורציות. ואנחנו כחברה חייבים לעצור את הפחד, שהופך לשנאה לגזענות ולאלימות נגד מיעוטים".

נזכיר כי מהומה פרצה אתמול (ראשון) בצהריים במרכול "סופר יודה" ברחוב אבן גבירול בתל אביב. לטענת עדי ראיה לוחמים של משמר הגבול תקפו עובד בדואי מחורה לאחר שביקשו ממנו להזדהות והוא סירב.

מהמשטרה נמסר כי לוחמי מג"ב זיהו צעיר שעורר את חשדם וביקשו ממנו להזדהות. הוא סירב תוך שהוא מגדף ותוקף את השוטרים ואף נושך את אחד מהם. עוד נמסר כי על מנת לבצע את המעצר, נאלצו השוטרים להשתמש בכח בעוד החשוד ממשיך לתקוף באלימות את השוטרים.

במשטרה דיווחו כי שני שוטרים פונו לקבלת טיפול רפואי בבית החולים איכילוב כשהם סובלים מחבלות ונשיכות. בשל הטענות לפיהן הופעלה אלימות קשה כלפי החשוד הועבר החומר לבחינת המחלקה לחקירות שוטרים.