"התחננתי לשוטר והוא צחק והשפיל אותי"

סרטון שבו נראה שוטר תוקף אברך חרדי בבית שמש, מעורר סערה ברחוב החרדי. בראיון לתחנת קול חי מספר האברך על השתלשלות האירוע.

ערוץ 7 , ט"ו באייר תשע"ו

משטרת התנועה. אילוסטרציה
משטרת התנועה. אילוסטרציה
פלאש90

הסרטון שבו תועד שוטר בעיר בית שמש מכה אברך חרדי בעימות שהתפתח בעקבות דו"ח חנייה ממשיך לעורר סערה.

בראיון לתחנת הרדיו "קול חי" סיפר הבוקר לראשונה האברך על ההשפלה שעבר, "אחרי כל מה שעברתי, הקללות, המכות, שפיכות הדמים והביזיונות – הוא עוד מעז ללכלך את השם שלי וטוען שקיללתי. אנחנו לא אומרים אף פעם את המילים האלו, גם כשיש את המחלה הזאת אנחנו לא מזכירים אותה במפורש, בטח שלא אנבל את פי בשביל דו"ח של 1000 ש"ח", אמר האברך.

על השתלשלות האירוע הוא סיפר, "קיבלתי שיחת טלפון תוך כדי נסיעה, הייתי בדרך לעצור בצד הדרך, וכשהייתי על 5-10 קמ"ש, עצר אותי השוטר והורה לי לעמוד בצד. הוא הפנה אותי לשוטר בניידת, ואני התחלתי להתחנן אליו. אמרתי לו 'המצב שלי מאוד קשה, עכשיו קניתי דירה, אתה יודע איך זה אצל אברכים, מגרדים את השקל האחרון', אני אגיד לכם את האמת, ירדה לי דמעה אפילו".

"השוטר צחק עליי, אמר לי שהוא לא אוהב שמתחננים אליו, צחק עליי במילים בוטות ומכוערות – זה נורא נורא כאב לי. לא מספיק אתה נותן לי דו"ח, אתה דורך אותי, צוחק עליי ומבזה אותי?!".

האמירה שככל הנראה נתנה את האות להתפתחות האלימה, הייתה כשהאברך 'איחל' לשוטר "שהשם ישלם לך". אז – לטענתו – קפץ עליו השוטר בצורה אגרסיבית, ובאינסטינקט ראשוני הוא החל לברוח. כשהבין מה קרה, הוא חזר מרצונו לשוטר, והחל להתחנן אליו שישחררו לאשתו המחכה לו.

"השוטר התפרע עליי ממש, התבטא בקללות קשות, כשביקשתי להרים את הכיפה שנפלה הוא פרץ עליי בצחוק רם, זה נורא נורא כואב לי. הוא ראה כאן הזדמנות להתפרק על חרדי, יש סרטונים שלו ממקרה אחר שהוא זורק אבנים על חרדים – זה אדם שיכול להיות מופקד על החוק?!".

"אדם שהוכיח את עצמו בכזו אלימות ושנאה, לא יכול להיות מופקד על אכיפת החוק".

ממשטרת ישראל נמסר כי הנושא הועבר לבדיקת המחלקה לחקירות שוטרים (מח״ש) שע״י משרד המשפטים.