מה מתכנן אלי ישי?

"אני בקשר עם בכירים בליכוד ויתכן שיהיה מפץ פוליטי גדול בבחירות הקרובות" אמר השר לשעבר וסירב לספר על מה בדיוק מדובר.

מיכל לוי , ט"ז באייר תשע"ו

אלי ישי
אלי ישי
צילום: Miriam Alster/Flash90

אלי ישי, יו"ר מפלגת 'יחד' ויו"ר תנועת ש"ס בעבר, ממשיך לעקוץ את מחליפו השר אריה דרעי וטוען כי ש"ס ניזוקה כתוצאה מחקירת המשטרה נגד דרעי. 

לדברי ישי, בכירים בש"ס לצד רבנים בתנועה פונים אליו ומדברים איתו על ''השקט ששרר'' בעת שכיהן בראשות המפלגה.

"פונים אליי רבים מבכירי ש"ס וגם רבנים ומדברים על השקט שהיה בתקופתי, אמרתי להם שאני לא נכנס לסוגיה הזו", אמר ישי בראיון לגלי צה"ל.

עם זאת, הבהיר ישי כי הוא מקווה שחקירת דרעי תסתיים בלא כלום. "אני רוצה שהכל יסתיים בטוב. זה לא סוד שיש יריבות פוליטית בינינו, אבל אין לי כוונה להתייחס לסוגיה הזו. זה ברור לכולם שהמפלגה ניזוקה מזה אבל אני לא רוצה להתייחס לסוגיה הזו".

ישי אף העניק התייחסות למצב הפוליטי השברירי. "נתניהו שגה בהתנהלות ובהחלטה שלו להעביר את בוגי מתפקידו, בוגי הוא איש מקצועי וערכי, אני לא מסכים עם כל מה שהוא אמר, כמו שאני לא מסכים עם איווט שהוא בעד לחלק את ירושלים".

באשר לדרישת בנט לייעול עבודת הקבינט אמר ישי כי "לא צריך להצמיד מזכיר צבאי, אין לדבר סוף, קבעו כללים קבועים גם בתקנות הממשלה, מקווה שעושים זאת ואם לא זה חמור מאוד".

לדבריו אילו מפלגת יחד הייתה חברה בקואליציה, סביר להניח שהמצב הפוליטי היה רגוע יותר, כלשונו.

''נשאלתי על כוונותיי העתידיות ותכניותיי והבהרתי כי המפלגה שהציגה הישג מרשים בדמות 126,000 מצביעים – השווים לארבעה מנדטים פלוס בכל מערכות הבחירות הקודמות – תמשיך ביתר שאת בכנסת הבאה", סיפר ישי.

השר לשעבר גם השמיע אמירה מעניינת באשר לתוכנית אותה הוא בוחן, ייתכן ומדובר בהקמת גוש גדול של מפלגות הימין. ''אני בקשר עם בכירים בליכוד ויתכן שיהיה מפץ פוליטי גדול בבחירות הקרובות", אמר ישי ולא פירט.