הליגה נגד השמצה נגד בנצי גופשטיין

דו"ח של המרכז הרפורמי לדת ומדינה טוען כי גופשטיין מפיץ גזענות נגד ערבים בעמוד הפייסבוק שלו. "השיח משמש נשק בידי אויבי ישראל".

אלירן אהרון , ט"ז באייר תשע"ו

בנצי גופשטיין
בנצי גופשטיין
צילום: מרים צחי

בעקבות דו"ח שפרסם המרכז הרפורמי לדת ומדינה הבוחן התבטאויות אלימות ופוגעניות כלפי ערבים, פנתה הליגה נגד השמצה ליועץ המשפטי לממשלה בבקשה לפעול נגד פעילותו של פעיל הימין בנצי גופשטיין.

הדו''ח מציין במיוחד את פעילות ארגון להב"ה והעומד בראשה בנצי גופשטיין. "גופשטיין והארגון שהוא עומד בראשו מובילים קו קיצוני ובעל השלכות הרסניות לחברה הישראלית ולעם היהודי", כתבה הליגה נגד השמצה ליועמ"ש.

"דף הפייסבוק של גופשטיין עמוס בתכני שנאה ובהתבטאויות שאינן משתמעות לשני פנים, בעיקר כלפי האוכלוסייה הערבית...", נטען. ''הדעות המובעות בו, הן שלו והן של עוקביו, הינן פוגעניות, גזעניות, מסיתות ואלימות מאוד".

בליגה נגד השמצה דורשים למגר את שיח השנאה שמפיץ לטענתה גופשטיין, ''אשר כבר הוביל לפשיעה מסוג 'תג מחיר'. מנקודת מבטנו כארגון שמטהו בארה"ב, אנו רואים כי שיח שנאה זה אינו רק פוגע בחברה הישראלית אלא גם בתדמיתה של מדינת ישראל.

''לצד היותו מזיק לחברה הישראלית, השיח משמש נשק בידי אויבי ישראל, הממהרים לגזור ממנו מסקנות לגבי כלל החברה הישראלית", אמרו בליגה.