מעקף זמני לשביתת הטסטרים

משרד התחבורה יאפשר למנהלי בתי הספר לנהיגה להעניק רישיון לתקופת ביניים. מטרת התכנית היא לעקוף את שביתת בוחני הנהיגה.

עדו בן פורת , ט"ז באייר תשע"ו

ישראל כץ
ישראל כץ
פלאש 90

משרד התחבורה גיבש תכנית זמנית למעקף שביתת בוחני הנהיגה (הטסטרים) שנמשכת כבר שבועות ארוכים.

על פי התכנית, שטעונה את אישור משרד המשפטים, מנהלי בתי הספר לנהיגה יוכלו להעניק רישיון לתקופת ביניים של כשישה חודשים - שבמהלכם יוטלו על התלמידים הגבלות נהג חדש וחובת ליווי.

התלמיד יצטרך לעבור מבחן רישוי רשמי בתום התקופה במערך הבחינות שיופרט בינתיים.

כאמור, מטרת התכנית היא לעקוף את שביתת בוחני הנהיגה שנמשכת כבר עשרה שבועות.

ועד בוחני הנהיגה מסר בתגובה: "אנשים שלא העבירו מבחני נהיגה יותר מעשר שנים אם בכלל, יהיו אחראיים על עליית נהגים חדשים לכביש. זה צעד בלתי אחראי והזוי".

בתוך כך, חמישה מורי נהיגה מרחבי הארץ החליטו לפתוח בשביתת רעב בעקבות המצב הקשה אליו נקלעו לאור שביתת הטסטרים.

גיא מרום, מורה נהיגה ותיק ואחד משובתי הרעב, סיפר לערוץ 7 על המצוקה. "לא קמנו בבוקר והחלטנו לשבות רעב כך סתם. הסיבה היא שזה השבוע העשירי שנקלענו, שלא באשמתנו, למלחמה בין משרד התחבורה והבוחנים, ובעקבות הפרטה שרוצה לעשות השר הבוחנים יצאו בשביתה".

לדבריו השביתה של הבוחנים גרמה בפועל להפסקת עבודתם של אלפי מורי נהיגה ברחבי הארץ. המורים פתחו במאבק שכלל הפגנות ומחאות אך לא זכה ליחו מצד מקבלי ההחלטות, "קיימנו הפגנות ואף אחד לא התייחס אלינו, אנחנו שקופים".

"תשעה שבועות מתעלמים מאיתנו והמצוקה שלנו קשה מאוד. עברנו פסח ראשון, פסח שני ויום העצמאות ואין לאנשים מה לאכול. אנשים מוכרים את הרכבים שלהם ואין להם ממה לשלם משכנתא וצ'קים חוזרים. יש פה מצוקה אמיתית", מפרט מרום את המצוקה ומזהיר מפני ההשלכות, "שניה לפני שמישהו יעשה משהו שאין ממנו חזרה, אנחנו לקחנו על עצמנו לשבות רעב, לקחנו בחשבון שאנחנו מסכנים את בריאותנו". 

מרום מנצל את השיחה עם ערוץ 7 כדי לפנות לשר התחבורה, "אני פונה מכאן לכל הגורמים האחראיים ולשר התחבורה ישראל כץ, תבוא לבקר אותנו אנחנו זקוקים לפתרון מיידי. כאן ועכשיו".