ממכבי ת"א לאייאקס: בוס עוזב

אחרי שאיבדו את שני התארים העיקריים של העונה, במכבי ת"א מבצעים שינויים. ראשון העוזבים: מאמן הקבוצה. ערן זהבי יילך איתו?

נרי וייס , י"ז באייר תשע"ו

בוס. עובר להולנד
בוס. עובר להולנד
צילום: האתר הרשמי של ויטסה

ממכבי תל אביב לקבוצת הפאר ההולנדית. פטר בוס, מאמן מכבי ת"א בכדורגל הודיע באופן סופי כי הוא עוזב את הקבוצה הצהובה לאחר חצי שנה בלבד. בוס, שהגיע במקומו של סלבישה יוקאנוביץ', עוזב את המועדון התל אביבי לקבוצת הפאר ההולנדית אייאקס, לאחר שסיים את חצי העונה הנוכחית ללא אף תואר.

ממכבי ת"א נמסר כי "מועדון הכדורגל מכבי תל אביב הגיע הערב לסיכום עם איאקס אמסטרדם על שחרורו של המאמן פיטר בוס שיעבור למועדון ההולנדי".

המנהל הספורטיבי של מכבי ת"א, ג'ורדי קרוייף, אמר כי "ברצוננו להודות לפיטר על תרומתו למועדון והמנהיגות שלו בחמשת החודשים בהם שימש כמאמן מכבי ת"א. להצטרף לקבוצה במהלך העונה היא משימה לא קלה אך פיטר הצליח לעשות זאת בקלות לפני שהחמצנו את מרוץ האליפות על קו הסיום. פיטר הוא מאמן שאפתן מאוד ואנו עצובים לראות אותו עוזב אבל אני בטוח שכל אחד הקשור למכבי ת"א רוצה לברך אותו ואת הנדרי קרוזן לקראת התפקיד החדש שלהם באייאקס ולאחל להם בהצלחה".‎

בוס, אמר לאתר הרשמי של הצהובים כי "ברצוני להודות מעמקי נשמתי לכל מי שקשור למועדון הכדורגל מכבי ת"א: השחקנים, צוות העובדים בקרית שלום ובמשרדים, לאוהדים וכמובן למיץ' גולדהאר, מרטין ביין וג'ורדי קרוייף".

לדברי בוס, "לא תכננתי לעבור לת"א ואז לעזוב כעבור חמישה חודשים, אבל, ניתנה לי הזדמנות של פעם בחיים לאמן את אייאקס. תמיד אני אומר לילדי ללכת בעקבות החלומות שלהם ובשבילי לאמן את המועדון הזה בהולנד זה התגשמות חלום. כמה מהרגעים המשמחים בחיי היו בישראל כשגם אני, העוזר שלי הנדרי ואשתי עצובים לעזוב מועדון כדורגל נפלא כמו מכבי ת"א ועיר ומדינה פנטסטיות בדמותן של ת"א וישראל. זהו פרק זמן בחיים שלנו שננצור כל חיינו ולעולם לא נשכח".

בוס הוא רק הסנונית הראשונה שבדרך לרענון הקבוצה הצהובה, כשזה אמר כי לא מן הנמנע שיבקש להביא איתו את זהבי, קפטן הצהובים וכוכב הקבוצה.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il