אני מחרחר ריב?

אריה קינג מגיב על דבריו הקשים של מפקד משטרת ירושלים לשעבר, ניסו שחם, בתכנית "המקור" בערוץ 10. "אנחנו זוכרים אותו מכפר מימון".

בני טוקר , י"ח באייר תשע"ו

אריה קינג
אריה קינג
פלאש 90

אריה קינג, חבר מועצת עיריית ירושלים ויו"ר הקרן לאדמות ישראל, מגיב בערוץ 7 על הדברים הקשים שנאמרו נגדו בתכנית "המקור" בערוץ 10.

בתכנית בהנחיית רביב דרוקר וברוך קרא נערך תחקיר על מצבן של השכונות הערביות בירושלים ונטען כי ירושלים למעשה מחולקת כבר היום, ואין ריבונות ישראלית באותן שכונות.

במהלך התכנית שודר ראיון עם מפקד משטרת ירושלים לשעבר ניסו שחם, שטען שאריה קינג הוא אדם מחרחר ריב ומדון, כלשונו, שנהג לתצפת על ערבים ומנע מהם לקבור את מתיהם בגן הלאומי עוטף חומות העיר העתיקה.

קינג אומר לערוץ 7 כי שחם מעוות את המציאות, כלשונו. "זו מחמאה לשמוע מאדם שהוגש נגדו כתב אישום על מרמה ומעשים מגונים שאני מחרחר ריב.

"אני רוצה להזכיר מיהו אותו קצין משטרה שנתן את ההוראה בכפר מימון להיכנס בציבור שהיה שם ולפגוע בו בצורה ברוטאלית. ניסו שחם מתאר כאן משהו שקרה לפני 11 שנה כשהוא היה מפקד העיר העתיקה, הוא מתאר בלי למצמץ מי היא המשטרה של אותם ימים, זו הייתה משטרה מגויסת.

"שחם טען בכתבה שהדרישה למנוע מערבים לקבור בגן הלאומי, הייתה דרישה הזויה, למרות שזו הייתה קבורה בלתי חוקית", מציין קינג.

ניסו שחם
פלאש90

לדבריו התחקיר של ''המקור'' היה מוטה ומסולף, "דרוקר וקרא מנסים לעודד בתחקיר הזה את האג'נדה של חלוקת ירושלים, והם הביאו לצורך כך אישים מהשמאל שדבריהם מתקבלים כתורה מסיני. הטענה בתחקיר שהגן הלאומי נבנה על בית קברות היא שקר. כשהכריזו על הגן הלאומי לא היה שם קבר אחד. רענן טל המפקד שקדם לניסו שחם הקפיד שאף ערבי לא ייקבר שם".

קינג מזכיר כי בדיון בבג"ץ הוצגו על ידו הקלטות נסתרות של מכירת קברים בגן הלאומי, "הצגתי הקלטות של בן אדם בשם אבו ג'מיל שמוכר חלקות קבורה בתוך הגן הלאומי ושהמכירה מבוצעת בתוך תחנת המשטרה.

"שופטי הבג"ץ הבינו אז את חומרת הדברים ומנעו את המשך הקבורה בגן הלאומי. לכן לשמוע היום מניסו שחם, האיש שהחליט שמותר לקבור שם, ולהגיד שאני מחרחר ריב, זו מחמאה גדולה. ולא כאן המקום לספר מיהו אותו ניסו שחם ואיך הוא התגלגל למשטרה".

לדבריו מסקנת התכנית כאילו ירושלים מחולקת, הינה מופרכת. "זו תכנית של שני אנשי שמאל שניסו להציג כאילו יש היום חלוקה בפועל. נכון שהמצב לא טוב ואפשר לשפר אותו אבל ודאי שהעיר לא מחולקת. אני קורא היום לכל המאזינים להסתובב ביום ירושלים בכל מזרח העיר ולא צריך לחשוש, המקום בטוח".