היכן הגינוי על האונס הלאומני?

נתניהו: זה פשע מזעזע שדורש גינוי מקיר אל קיר, אבל גינוי כזה משום מה לא נשמע לרוחב הקשת הפוליטית. יחימוביץ': תתבייש ראש הממשלה.

עדו בן פורת , י"ח באייר תשע"ו

בנימין נתניהו
בנימין נתניהו
Photo by Emil Salman/POOL

ראש הממשלה בנימין נתניהו התייחס הערב (חמישי) לאונס הלאומני שנחשף אתמול והאשים במרומז את השמאל בצביעות.

בפוסט שפרסם בעמוד הפייסבוק שלו כתב נתניהו כי אונס הצעירה הנכה בידי חבורת ערבים "זה פשע מזעזע שדורש גינוי מקיר אל קיר, אבל גינוי כזה משום מה לא נשמע - לא בתקשורת ולא לרוחב הקשת הפוליטית".

''אפשר רק לדמיין מה היה קורה במקרה הפוך", תקף ראש הממשלה. ''אנו נגבה את מלא המחיר ונמצה את מלא חומרת הדין עם כל המעורבים באירוע האכזרי הזה".

יחימוביץ' לא נשארה חייבת וטענה כי דווקא נתניהו הוא זה ששותק באופן תמידי ולא מגיב לעבירות מין. ''תתבייש ראש הממשלה. אפס אמפתיה לנאנסות עד שזה מגיע לחלון הזדמנויות להסית. 'דורש גינוי מקיר לקיר'? באמת? אז למה מעולם לא גינית אנסים?

''לא שמענו מלה מפיך בפרשת האנס קצב. לא אמירה מוסרית על תחקיר גנדי המצמרר. לא התייחסות לגורלן של נאנסות, מוטרדות, נרדפות – יום יום ושעה שעה. שום אמירה ערכית על הטרדות מיניות בצה"ל, בכלל'', כתבה יחימוביץ' בפייסבוק.

''לא התחברת ולו לשניה אחת לתהליך המדהים שמתרחש כאן של נשים שקמות ודורשות צדק. לא הענקת להן גיבוי. מעולם לא הזכרת זאת בנאום שלך. מעולם לא העלית זאת לישיבת ממשלה. זנחת, התנכרת, התעלמת, לא נתת גב", הוסיפה.