נתניהו מתחרט על הפוסט

רה"מ ביקר אמש את השמאל והתקשורת שלא מגנים את האונס הלאומני שנחשף השבוע, והבוקר התחרט: "לא הייתי צריך להתייחס לפני מיצוי החקירה"

חזקי ברוך , י"ט באייר תשע"ו

רה''מ נתניהו
רה''מ נתניהו
Photo by Amos Ben Gershom/GPO

ראש הממשלה בנימין נתניהו מביע חרטה היום (שישי) על הפוסט שפרסם אמש בעניין אונס הצעירה הנכה בידי חבורת ערבים.

"לגבי הפוסט שפרסמתי אמש: המקרה כפי שדווח עורר בי כאב וזעזוע עמוקים. עם זאת לא היה נכון שאתייחס לנושא לפני מיצוי החקירה ואני מצר על כך", כתב נתניהו בפייסבוק.

כאמור, ראש הממשלה תקף אמש את כלי התקשורת וחלקים בשמאל שלדבריו לא ממהרים לגנות את האונס הלאומני. "זה פשע מזעזע שדורש גינוי מקיר אל קיר, אבל גינוי כזה משום מה לא נשמע - לא בתקשורת ולא לרוחב הקשת הפוליטית".

''אפשר רק לדמיין מה היה קורה במקרה הפוך", תקף ראש הממשלה. ''אנו נגבה את מלא המחיר ונמצה את מלא חומרת הדין עם כל המעורבים באירוע האכזרי הזה".

הפוסט שהעלה נתניהו עורר תגובות נזעמות בקרב חברות כנסת שהאשימו אותו בניצול הזדמנות לצבירת הון פוליטי. ח''כ שלי יחימוביץ' הגיבה ''תתבייש ראש הממשלה. אפס אמפתיה לנאנסות עד שזה מגיע לחלון הזדמנויות להסית. 'דורש גינוי מקיר לקיר'? באמת? אז למה מעולם לא גינית אנסים?

''לא שמענו מלה מפיך בפרשת האנס קצב. לא אמירה מוסרית על תחקיר גנדי המצמרר. לא התייחסות לגורלן של נאנסות, מוטרדות, נרדפות – יום יום ושעה שעה. שום אמירה ערכית על הטרדות מיניות בצה"ל, בכלל'', כתבה יחימוביץ' בפייסבוק.

הבוקר, כאמור, נתניהו הביע חרטה על הפוסט שפרסם ואמר כי ''לא היה נכון שאתייחס לנושא לפני מיצוי החקירה ואני מצר על כך''.