אם החייל בפנייה נרגשת לנתניהו

אמו של יהודה הישראלי שנפצע אנושות ב"צוק איתן", מוחה על סירובו של משרד הביטחון להרחיב את בית המשפחה בעפרה ולאפשר את המשך שיקומו.

יוני קמפינסקי , כ' באייר תשע"ו

רבקי ויהודה הישראלי
רבקי ויהודה הישראלי
צילום: באדיבות המשפחהטוען....

אמו של לוחם גבעתי יהודה הישראלי, שנפצע אנושות במבצע צוק איתן, קוראת לראש הממשלה נתניהו להורות על העברת התקציב הדרוש להרחבת בית המשפחה בישוב עפרה כדי להמשיך את תהליך השיקום בביתו.

איריס הישראלי פרסמה סרטון שבו היא פונה לנתניהו, ''כבוד ראש הממשלה, אני איריס, אמא של סמל יהודה יצחק הישראלי שנפצע אנושות ב'צוק איתן', פונה אליך רגע לפני שאתה נכנס לישיבת הממשלה השבועית, וקוראת לך לתקן את העוול שנעשה לבני שנלחם לטובת כולנו ושיקומו נמנע כרגע כי משרד הביטחון מסרב להעביר את הכסף הדרוש.

''לא מדובר פה בסיפור פוליטי, אין פה ימין ושמאל, דתיים או חילונים, אלא זה החייל של כולם. אני קורא לך לתת לו את הכבוד הראוי ואת הזכות לשיקום", מוסיפה האם הנרגשת.

יהודה הישראלי נפצע אנושות בקרבות ברפיח במהלך מבצע צוק איתן, ופונה לבית החולים סורוקה - שם הצליחו לייצב את מצבו. בהמשך עבר ניתוח להוצאת רסיס מראשו עד שהועבר לבית החולים תל השומר, שם אושפז תקופה ארוכה ללא הכרה. בחודשים האחרונים חל שיפור במצבו.

הישראלי לא יכול לשוב לביתו בעפרה בשל מיקומו של היישוב מעבר לקו הירוק. משרד הביטחון מסרב להעביר את התקציב הדרוש להרחבת הבית ולהתאמתו לצרכי השיקום של הלוחם הפצוע.

אמהות מהיישוב עפרה פרסמו בשבוע שעבר מכתב פומבי תחת הכותרת "אני הישראלי", ובו הן כתבו "הלב מתפוצץ בזעקה. לשלוח חייל לקרב - יש אישור, לקבור חייל בבית העלמין היישובי - יש אישור, אבל לאפשר לו שיקום סביר בבית, אין אישור?".

עוד כתבו האימהות, "האם הבירוקרטיה הישראלית מנצחת את השכל הפשוט? האם ההיגיון מפסיד לפוליטיקה הקטנה? האם המשפחה ויהודה יישארו כלואים בתל השומר רק בגלל סוגיה משפטית על הקרקע? היום זה יהודה הישראלי - מחר הילד שלך".