להזניח את הנתונים, להתמקד ברגש

פיליפ אסולין, דוקטורנט באוניברסיטת UCLA טוען כי התגובה ל-BDS אינה הולמת את הבעיה הקשה ומגלה כי גם תלמידים יהודים נלחמים בישראל.

ניצן קידר, ניו יורק , כ"ג באייר תשע"ו

הפגנה נגד ישראל. ארכיון
הפגנה נגד ישראל. ארכיון
Reuters

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, מוביל היום (שלישי) כנס בינלאומי ענק באו"ם למאבק ב-BDS, תחת הכותרת: "בניית גשרים ומאבק בחרמות".

המושב המרכזי של הכינוס ייערך באופן יוצא דופן באולם העצרת הכללית של האו"ם וישתתפו בו עשרות ארגונים יהודיים יחד עם 1,500 סטודנטים שיבואו ללמוד כיצד להילחם נכון במהלכים האנטי ישראלים.

פיליפ אסולין, אחד מחברי קבוצה הנקראת "Jewish Diploatic corts" הפועל מטעם הקונגרס היהודי העולמי לומד לדוקטורט באוניברסיטת UCLA שבה נחשבת תנועת ה-BDS חזקה מאוד.

"מרגישים את זה מאוד חזק שם", מספר אסולין לערוץ 7, "כי זה אחד מהקמפוסים שבו מתנהל הקרב הכי קשה. לי בדוקטורט פחות קשה, אבל לסטודנטים הרגילים מאוד קשה. הם יותר צעירים יש יותר הצלחה לתעמולה של הצד השני – והם פחות מודעים למה שקורה בארץ. הם גם מפחדים להגיד לעתים את דעתם".

יש גם יהודים החברים בהתארגנויות האנטי ישראליות?

"יש מלא יהודים שמצטרפים אליהם – והם הצליחו לגייס את כל הקהילות השונות שיש להם בעיות אמיתיות בקמפוסים ואמרו להם תצטרפו אלינו – כי מה שאתם עוברים זה בדיוק מה שאנחנו נלחמים עליו. "זה גרם לאוירה בקמפוס שהדבר הנכון והצודק לעשות הוא להיות אנטי ישראלי. אז היהודים שבאים מצד השמאל או שהזהות שלהם לא חזקה הולכים נגד ישראל. ברגע שהם הולכים לשם האנטי ישראלים משתמשים בהם ואומרים – תראו גם יהודים עומדים לצידנו".

מה אנחנו עושים לא נכון במאבק הזה?

"הצד השני משתמש ברגשות. הם מעוניינים לגרום למישהו להרגיש משהו כלפי הפלסטינים ונגד ישראל. כשאנחנו עונים להם בכלל, אנחנו עונים עם נתונים ועובדות וזה לא מעניין אף אחד. אנחנו צריכים לבוא מהצד של הרגש ולעורר השראה אצל אנשים. הם נותנים להם תחושה שהם חלק ממשהו יותר גדול וזה נותן להם זהות פוליטית. אנחנו לא עושים את זה ואנו חושבים שאנחנו יכולים לעשות את זה".