"כל כך רציתי להיות יהודיה"

כ-500 מתגיירים ומתגיירות של אולפני הגיור של 'עמי' בנשיאות הרב חיים דרוקמן התאספו ל'חג קבלת הגר', לקראת חג השבועות.

ערוץ 7 , כ"ג באייר תשע"ו

המעמד סמוך לכותל
המעמד סמוך לכותל
צילום: יחצ

מעמד מיוחד התקיים אתמול (שני) כש-500 מתגיירים ומתגיירות של אולפני 'עמי' מכל הארץ נאספו בשערי חולדה, הסמוכים למקום בית המקדש, לחגוג את המעמד המסורתי של 'חג קבלת הגר'.

למעמד הגיעו גם משפחות מלוות, ואנשי צוות 'עמי' המלווים את המתגיירים בדרכם הארוכה, משלב הלימודים באולפן ועד השלמת הגיור בפני בית הדין הרבני.

הרב חיים דרוקמן, נשיא אולפני הגיור, אמר בכנס "זהו דור גדול של עם ישראל שחוזר הביתה. אנו רואים את נבואות נביאי ישראל מתקיימות לעיננו".

הרב דרוקמן פנה למתגיירים ואמר, "שרשי נשמותיכם היו בהר סיני, עם כל ישראל, וגם אתם שייכים לתורה." בסיום דבריו ביקש הרב ממאות הנוכחים לעמוד ולומר יחד 'שמע ישראל'.

אל מול המתגיירים הרבים שעדיין לא סיימו את התהליך, סיפרו זוג את סיפורם המשותף. הבעל, נועם, הכיר את מלי, ילידת אקוודור, בתאילנד והם החליטו להינשא. בעקבות כך, פנתה מלי לתהליך גיור.

"כל כך רציתי להיות יהודיה", סיפרה מלי. "המורים עטפו אותי באהבה ועזרו לי לעבור את התהליך. כאשר אמרו לי הדיינים שהם מקבלים אותי לעם ישראל, לא הצלחתי לעצור את הדמעות, כל כך בכיתי''.

אנה שהייתה גם היא בכנס אמרה, "פעם ראשונה בחיי הייתי בסיור מרגש כזה. איזה אווירה קסומה וקדושה שם בפנים ליד הר המוריה, כמו רוח הקודש עוטפת אותך ואבן ורודה בשקיעת השמש. אני לא מפסיקה לבכות מהתרגשות מכל המילים ששמעתי ומההרגשה של קדושת המקום. הנפש שלי כבר שם,קבורה כל כך עמוק. ונשארת שם לנצח״.

בנוסף, השתתפו בכנס הרב יצחק פרץ, ראש מערך הגיור, הרב ירון קטן, מנהל אגף הגיור, שר החקלאות אורי אריאל ומנהלי 'עמי', נפתלי קנדלר וכרמי גונן.