כבוד בתנועתו של עבאס לקוזו אוקומוטו

המחבל היפני שביצע את הטבח בנתב"ג בשנת 72 ואחראי לרצח 24 בני אדם זוכה לכבוד מתנועת הפתח', תנועתו של אבו מאזן.

שמעון כהן , כ"ה באייר תשע"ו

תמונות מזירת הטבח בפוסט הכבוד לרוצח
תמונות מזירת הטבח בפוסט הכבוד לרוצח
צילום: צילום מסך. מבט לתקשורת הפלשתינית

תנועת הפתח', תנועתו של אבו מאזן, רואה בארכי מחבל היפני קוזו אוקומוטו שביצע את הטבח בשנת 1972 בנמל התעופה בן גוריון ורצח 24 בני אדם - גיבור.

כך עולה מפוסט שפרסמה תנועת הפתח' בתגובה לדיווח של מכון 'מבט לתקשורת הפלשתינית'.

את הפוסט המדובר פרסמה תנועת הפתח' תוך שהיא משבחת את המחבל ואת כל המצטרפים למאבק הפלשתיני בישראל לאחר שב'מבט' דווח על פוסט קודם שהילל גם הוא את המחבל.

נזכיר כי ביום 30/5/1972, ביצעו שלושה חברים ב"צבא האדום היפני", טאקשי אוקודיירה, יאסודה יאסוקו וקוזו אוקמוטו, אשר גויסו על ידי ארגון הטרור הפלסטיני "החזית העממית לשחרור פלשתין", פיגוע טרור בשדה התעופה בלוד.

המחבלים פתחו בירי ברובים אוטומטיים וזרקו רימוני יד, ורצחו 24 בני אדם (בהם 8 ישראלים ו-16 תיירים) ופצעו מעל 70. אוקודיירה ויאסודה נהרגו במהלך ההתקפה, והמחבל השלישי, קוזו אוקמוטו, נעצר ונשפט ל-3 מאסרי עולם, אך שוחרר ב-1985 לאחר 13 שנים בכלא, בעסקה עם ארגונו של אחמד ג'יבריל. בעסקה זו הסכימה ישראל לשחרר 1,150 מחבלים פלסטינים, ביניהם מבצעי פיגועים רצחניים, תמורת שלושה חיילי צה"ל שהוחזקו כבני ערובה בידי ארגון "החזית העממית לשחרור פלשתין".

בפוסט שבו ציינה תנועת הפתח' בעמוד הפייסבוק הרשמי שלה את יום השנה לביצוע הטבח נכתב: "מיהו החבר והמהפכן הבין-לאומי קוזו אוקמוטו? מיפן - אותה ארץ רחוקה... יצאה קבוצת לוחמים אשר ביצעה את אחת מפעולות ההקרבה-העצמית הפלסטיניות המפורסמות ביותר במאה ה-20, הידועה בשם פעולת נמל התעופה בלוד...

''ב-30 במאי 1972 חוליית קומנדו יפנית המורכבת משלושה לוחמים פרצה לנמל התעופה בלוד ותקפה. החוליה יידתה חמישה רימוני יד... כתוצאה מכך נהרגו 26 ישראלים ונפצעו למעלה מ-80 נוספים... מתוך שלושת הלוחמים היפנים, שניים מתו כשהידים... והשלישי, קוזו אוקמוטו (ששמו המחתרתי אחמד) נפל בשבי. הפעולה הזו תוכננה על ידי החזית העממית לשחרור פלסטין... הוא נשפט ונגזר עליו עונש מאסר עולם. קוזו הועבר למחשכי בתי הכלא הציוניים הנוראים, נוסף על מיני עינויים שהוא עבר בתוך בית המטבחיים המכונה 'כלא'".

עוד המשיך הפוסט ותיאר את קורותיו של המחבל: "קוזו נשאר בתאי הבידוד של הכיבוש במשך 13 שנים שלמות, עד 1985 - שנת יציאתו לחירות. "החזית העממית-המפקדה הכללית" התעקשה לכלול את שמו של קוזו אוקמוטו ברשימת האסירים הפלסטיניים שישוחררו בעסקת חילופי השבויים הגדולה...

''שאותה היא עשתה ביצעה עם הישות הציונית. החזית העממית קיבלה את פני הגיבור המשוחרר שלה בטקס חגיגי גדול בבקעת הלבנון, ונשאו אותו על כתפיים...".

ב'מבט' דיווחו על ההאדרה והכבוד שקיבל אוקומוטו מתנועת הפתח' ובתגובה פורסם במהירות רבה פוסט נוסף, ובו נכתב: "ברכות ללוחם היפני, החבר קוזו אוקמוטו, גיבור הפעולה בנמל התעופה בלוד. תנועת פתח' גאה בכל מי שהצטרף לשורותיה ולשורות המהפכה הפלסטינית למען חירותו של העם הפלסטיני. אנו גאים בכל לוחם שהצטרף למהפכה האדירה שלנו. אם ישראל רוצה שלום, שתסתלק מארצנו ונחיה בשלום, שהרי היא הכיבוש האחרון בעולם".