בן 15 הורחק מביתו ביצהר

על הצו המנהלי שניתן לנער נכתב כי הוא "מעורב בפעילות אלימה כנגד פלסטינים". הוא ישהה במעצר בית לילי בבית סביו וסבתו בשרון.

עדו בן פורת , כ"ד באייר תשע"ו

הצו המנהלי
הצו המנהלי
צילום: חוננו

לראשונה הורחק קטין בן 15 מבית הוריו ונאסר עליו ליצור קשר עם שורה של אנשים, בהם שכנו - ילד בן 12 בלבד.

הנער, תושב יצהר, שוהה בחודשים האחרונים במעצר בית מלא בשל צו מנהלי שהוצג נגדו. הצו היה אמור להסתיים היום (ד') אך הלילה פשטו כוחות משטרה על ביתו והביאו לו שני צווים חדשים המורים על מגבלות שונות ללא משפט ובלי שמוצגות ראיות.

על הצווים נאמר כי הנער "מעורב בפעילות אלימה כנגד פלסטינים". צו אחד החתום בידי אלוף פיקוד המרכז רוני נומה אוסר עליו באופן מוחלט כניסה ליהודה ושומרון, כולל בית הוריו ביצהר.

הצו השני החתום בידי אלוף פיקוד העורף יואל סטריק מורה כי הוא ישהה במעצר בית לילי בבית סביו וסבתו באזור השרון. בנוסף נאסר עליו ליצור קשר עם 26 צעירים ובהם שכנו – ילד בן 12 בלבד.

בארגון חוננו המסייע משפטית לקטין מציינים כי למיטב ידיעתם מדובר בפעם הראשונה בה קטין בן 15 בלבד מורחק מבית הוריו ומשפחתו. "גם לאחר עשרות צווים אנו רואים שיכול להיות חריג לחריג", אומרים ב''חוננו''.

"הרחקת קטין בן 15 בלבד מבית הוריו ללא משפט וללא ראיות הינה צעד חמור במיוחד, שאין לו מקום בשום צורה, ואיסור יצירת הקשר עם ילדים בני 12 ו-13, אשר מוכיח כי השב"כ עוקב אחר צעדיהם מראה שאנשי המחלקה היהודית בשב"כ הגיעו לשפל חסר תקדים. מתי מישהו יתעורר?".