"אנחנו לא חוששים מהחרם"

אבי נעים, ראש מועצת בית אריה שהה השבוע בניו יורק כדי להילחם בחרמות נגד ישראל. לערוץ 7 הוא אומר: יש לנו מה לשפר בנושא ההסברה.

ניצן קידר, ניו יורק , כ"ו באייר תשע"ו

אבי נעים
אבי נעים
צילום: ניצן קידר

משלחת של ראשי מועצות וערים - חלקם מיהודה ושומרון, ביקרה השבוע בניו יורק במטרה לסייע במאבק נגד החרמות על מדינת ישראל.

"באנו בעצם להצביע על הסוגיה הזו של הצביעות הבינלאומית ולשים מראה מול הפנים של אלו שקוראים לחרמות על ישראל ולומר להם: אנחנו לא חוששים מהחרם", אומר לערוץ 7 אבי נעים - ראש מועצת בית אריה.

לדבריו, "מדינת ישראל היא קרן אור – ודאי במזרח התיכון לאור כל מה שקורה סביבנו. יש להפסיק עם החרמות המזוייפים הללו באצטלה של זכויות אדם".

נעים טוען כי צריך לענות למחרימים בצורה פשוטה. "התשובה הניצחת מבחינתי היא מאוד פשוטה. שירדו לכפר הערבי שנמצא למרגלות לבית אריה. יפתחו את המקררים במכולת ויראו שהכל מיוצר ביהודה ושומרון. אנחנו מקור הפרנסה, השגשוג והשפע של הערבים – ומצבם טוב לאין ערוך מכל הערבים במזרח התיכון".

הוא מספר כי מטרת בואה של המשלחת היתה לסייע להסברה הישראלית. "תמיד הבעיה של עם ישראל היתה חוסר האחדות שלו. תמיד מי שנתפס כחלש – היו לו נקודות זכות בתקשורת. אף פעם זה לא עשה את זה אמת או נכון. בהחלט יש לנו מה לשפר כמדינה בנושא ההסברה שלנו. אנחנו עזבנו את המשפחות והיישובים מאחורה ובאנו לכאן על מנת להגיד את האמת בפנים ולשים את המראה מול פניהם של כל קוראי החרמות".