הריקודגלים מגיע לבג"ץ

שופטי בג"ץ ידונו הבוקר, יום ירושלים, בדרישת עמותת השמאל הקיצוני "עיר עמים" שלא לאפשר לצועדי הריקודגלים לעבור ברובע המוסלמי.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"ח באייר תשע"ו

שופטי בג"ץ. ארכיון
שופטי בג"ץ. ארכיון
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

שופטי בג"ץ, המשנה לנשיאה אליקים רובינשטיין והשופטים חנן מלצר ויורם דנציגר, יתכנסו הבוקר (ראשון) בשעה 10:00 לדיון בעתירה לבג"ץ נגד תוואי הריקודים בצעדת ה"ריקודגלים" המסורתית.

את העתירה הגישה עמותת השמאל הקיצוני "עיר עמים", שבה נטען כי אין לאפשר לצועדים לעבור ברחובות הרובע המוסלמי בירושלים.

העותרים טוענים כי מעבר הצעדה ברובע המוסלמי בעייתי במיוחד השנה, מאחר שהערב הוא גם היום הראשון של חודש הרמדאן.

נציין כי המשטרה שהעניקה לצעדה אישור התייחסה לתזמון הייחודי של הצעדה, ובין היתר קבעה הגבלות על שעת כניסת הצועדים לרובע המוסלמי (לא יאוחר מ-18:30) ועל אופי הפריטים שהכנסתם לרובע המוסלמי תיאסר.

כוחות גדולים מאוד של משטרה צפויים לאבטח את הצועדים ולשמור על הסדר, תוך דגש על ציר הצעידה בתוך העיר העתיקה.

נציין כי המדינה הגישה בסוף השבוע את תגובתה לעתירת "עיר עמים", ובה נטען כי יש לדחות על הסף את העתירה בשל השיהוי הכבד שבו הוגשה - ימים בודדים לפני המצעד. מעבר לכך טוענת המדינה כי בית המשפט לא צריך להתערב בעמדת משטרת ישראל שאישרה את מתווה המצעד כך שיעבור דרך שער שכם לכיוון רחבת הכותל המערבי, מתווה בו עובר המצעד שנה אחר שנה.

המדינה ציינה בתשובתה לבג"ץ כי נוכח האפשרות שבערב המצעד תתקיים גם תפילה ראשונה של חודש הרמדאן, משטרת ישראל הורתה על הקדמה משמעותית של יציאת המצעד בשל הכניסה לרובע המוסלמי. כמו כן, משטרת ישראל רואה חשיבות במיצוי הדין עם מפרי הסדר במצעד ותפעל לעשות כן באמצעות כ-1,200 שוטרים שיוצבו לאורך ריקוד הדגלים וימנעו הפרות סדר.