בנט במרכז-הרב:
ארץ ישראל שייכת לנו, גם כשאין בחירות

שר החינוך מתח ביקורת על תמיכת ראש הממשלה נתניהו בהקמת מדינה פלסטינית. "אי אפשר להיות בעד ישראל בעברית ובעד פלסטין באנגלית".

חזקי ברוך , כ"ח באייר תשע"ו

בנט במרכז הרב
בנט במרכז הרב
צילום: חזקי ברוך

שר החינוך נפתלי בנט (הבית היהודי) נשא דברים הערב (ראשון) בעצרת המרכזית ליום ירושלים שנערכה בישיבת מרכז הרב, ומתח ביקורת על ראש הממשלה נתניהו בעקבות הצהרות התמיכה שהשמיע בעד מדינה פלסטינית.

״יש כאלו, בארץ ובעולם, הנרתמים ליוזמות ערביות שונות, על פיהן נחלק את הארץ, נחלק חלילה את ירושלים, ונחזור לקווי 67׳. כי העולם לוחץ, ויש צורך לפייס אותו. להם אני אומר בערב זה: לעולם לא", אמר בנט.

''אנחנו כולנו עומדים כצוק איתן למען שלמות ארצנו. לא מגמגמים, לא מתבלבלים, לא מזגזגים", הדגיש שר החינוך. ''הגיע הזמן לומר בקול ברור: ארץ ישראל שייכת לעם ישראל. בעברית, באנגלית, ברוסית ובצרפתית, בקיץ, בחורף, כשיש בחירות וכשאין בחירות. למה? כי העולם מקשיב לנו. לכל מילה שלנו''.

לדברי יו"ר הבית היהודי, העולם מזהה חולשה כמו שהוא מזהה עוצמה. ''העולם מזהה ומריח מתי איננו בטוחים בזכותנו על הארץ, ומסתער עלינו בחמת חרמות.

''אי אפשר להיות בעד ארץ ישראל בעברית ולהקים את מדינת פלסטין באנגלית. ורק כשנהיה חדים ונחושים תמיד, העולם יעזוב אותנו במנוחה. ועד אז, נצטרך כל יום לשחרר את ירושלים מחדש״, כך בנט.