בית לחיילים לזכרו של הקצין שנהרג

ביישוב שילה יחנך "הבית של החיילים". מאיר אביטן שהקים את המקום לזכרו של חברו, רס"ל ישי בן אבו, שנהרג בתאונת דרכים, מתרגש.

בני טוקר , ג' בסיון תשע"ו

הבית של החיילים
הבית של החיילים
צילום: מאיר אביטן

מאיר אביטן: חלמנו על בית לחיילים

ביישוב שילה, יחנך היום (חמישי) "הבית של החיילים" שהוקם לזכרו של רס"ל ישי בן אבו תושב היישוב בן 25, שנהרג לפני שלושה חודשים בתאונת דרכים בואדי חרמייה.


בטקס ישתתפו ראש המועצה אבי רואה, מח"ט חטיבת יהודה, מח"ט בנימין ואישי ציבור.

מאיר אביטן, תושב שילה, שיזם את הקמת המבנה לזכר חברו הטוב, מספר לערוץ 7, "מאז שישי נהרג, חשבתי איך להנציח אותו, הוא אהב מאוד חיילים וחשבתי שהקמת בית למען החיילים, מקום שבו יהיה להם איפה לנוח או להמתין עד שייקחו אותם לבסיס. זה היה החלום שלי.

עד היום היתה פינת קפה בפיצריה. אני הפעלתי אותה, אבל הפעם החלטנו ללכת על משהו גדול יותר, מבנה בגודל 30 מטר רבוע שיהיה מושקע מאוד. פניתי לבני שוהם, שהקים את קרן יהודה, לזכרו של בנו יהודה שוהם שנהרג באינתיפאדה הראשונה וככה יצאנו לדרך".

לדבריו הקשר בין החיילים לתושבי שילה הדוק מאוד, "אנחנו אוהבים את החיילים, בשבילי הם כמו האישה והילדים. ישי היה חבר טוב שלי מהילדות, היינו יחד בשבתות או סתם בימי חמישי.

לצערי הוא נהרג בתאונת דרכים, עד עכשיו אני לא מעכל את זה. במיוחד כשאני בא למבנה ורואה את התמונה שלו, ההורים האחים והחברה שלו, מאוד שמחים על היוזמה לזכרו. במקום יהיו טלוויזיה, פינת ישיבה כמו סלון, קפה, תה, סוכר עוגות, שתייה חמה וקרה.

בימי חמישי נחלק שוקולדים וארטיקים לחיילים שיוצאים הביתה. עכשיו משרתים כאן לוחמי חטיבת כפיר אבל יש כאן יחידות נוספות. כלוחם בגולני אני יודע כמה זה חשוב לחיילים שיש להם מקום כזה".

הבית של החיילים המשפחה
ישי בן אבו
הבית מפנים