משלם את המחיר: פרנקו יעזוב את הבירה

מאמן האדומים שאיבד את תואר האליפות לאחר שנה אחת יסיים את תפקידו. בין המועמדים להחליפו: פיני גרשון, גיא גודס והמאמן המנצח - שיבק

נרי וייס , ד' בסיון תשע"ו

פרנקו. סוף דרכו במועדון האדום
פרנקו. סוף דרכו במועדון האדום
צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה

"קצת אגואיסטי ברגע כזה להתעסק בעצמי", כך אמר מיד בסיום המשחק הערב (חמישי), מאמן המפסידה בגמר הפיינל-פור, דני פרנקו.

פרנקו, שעתידו בקבוצה הוכרע עוד לפני משחק הגמר הערב אמר במהלך מסיבת העיתונאים שהתקיימה לאחר משחק ההפסד אמר כי "זה רגע מאוד כואב לכולנו. רצינו לעשות היסטוריה. הדרך למשחק הזה לא הייתה קלה, כמו סוג של הר והיינו מאוד קרובים לעשות משהו ענק לקהל ולמועדון".

כאמור, נראה שללא קשר לאיבוד תואר האליפות מהשנה שעברה, פרנקו לא היה ממשיך בקבוצה בכל מקרה כשבירושלים עשו כבר מספר שיחות עם מי שמזוהה עד מאוד עם הקבוצה היריבה מתל אביב, פיני גרשון. נראה כי אם אכן גרשון יגיע לבירה יהיה זה בתפקיד המנהל המקצועי כשמתחתיו עשוי הוא למנות את גיא גודס איתו עבד במכבי תל אביב בצורה דומה, כשגם שמו של אריק שיבק, המאמן האלוף הטרי הוזכר בין המועמדים.

"אין לי שום טענה לאף אחד מהשחקנים, פשוט לא שיחקנו טוב. לא הפסדנו את המשחק על תרגיל כזה או אחר, פשוט הגבנו פחות טוב לסיטואציה הזאת בתור קבוצה", סיפר פרנקו בסיום וניסה שלא להפיל את האחריות על אף אחד מהצוות המקצועי או השחקנים.

"אמרתי עכשיו לשחקנים שאני גאה בהם ואני יודע שהם נתנו הכל אין לי טענות לאף אחד. זה משחק אחד ויכולים לנצח או להפסיד. הובלנו את הליגה כל העונה אבל במשחק אחד זה נגמר ככה". על עתידו אמר פרנקו "אמרתי בעבר ואני אומר גם עכשיו, אני אוהב את המועדון והייתי רוצה להישאר בו, כל עוד רוצים בי".

בעונה שעברה חגגו שחקני ירושלים את תואר האליפות ההיסטורי של המועדון כל הלילה, אי ג'יי רולנד שלא היה חלק מהקבוצה ההיא אמר בסיום כי "הקבוצה היותר טובה היום ניצחה. במשחק אחד הכל יכול לקרות והגיע להם היום. שיחקנו 10 חודשים ולא השגנו את המטרה שלנו אז לא נשאר הרבה מה לומר".

מי שכן היה חלק מהאליפות בעונה שעברה הוא טוני גפני המצויין. לגפני היה קשה לעכל את אובדן האליפות. "זה כואב. לא בכל יום יש לך הזדמנות לזכות באליפות". גפני פירגן לשחקני היריבה כשאמר כי "הייתה קבוצה נהדרת בצד השני, מגיע להם כל הקרדיט שבעולם. יש להם שחקנים פנטסטיים ולצערי זה היה הערב שלהם".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il