הזמינו קינוחים, שתייה והתחילו לירות

לפיד הגיע עם שגרירים מהעולם למפגן הזדהות עם בעלי העסקים והתושבים במתחם שרונה. "יש כאן תרבות שחוגגת מוות, הרס ופיגועים".

עדו בן פורת , ד' בסיון תשע"ו

לפיד בשרונה
לפיד בשרונה
צילום: ללא קרדיט

יו"ר מפלגת יש עתיד ח"כ יאיר לפיד הגיעו היום (שישי) למתחם שרונה בתל אביב יחד עם שגרירים מרחבי העולם, בהם שגרירים מרוסיה, נורבגיה, איטליה, ספרד, אוסטריה הונגריה, יפן ומדינות נוספות.

אל הביקור הצטרפו חברי כנסת מ"יש עתיד". השגרירים נפגשו עם בעלי עסקים ב"שרונה" וקיבלו סקירה ממפקד מרחב ירקון במשטרה, תנ"צ יהודה דהן, על הפיגוע הקשה ושמעו מלפיד על ההתמודדות של ישראל עם גל הטרור הערבי.

''יש שתי תרבויות שנלחמות כאן", אמר לפיד לשגרירים. ''תרבות אחת שאוהבת חיים ושיש לה דמוקרטיה תוססת ואנשים שרוצים רק לחיות ותרבות שנייה שחוגגת מוות, הרס ופיגועים. הם חגגו אתמול ברמאללה, שכם, ועזה. מה הם חגגו? את המוות של אישה צעירה שהייתה אמורה להתחתן בעוד שלושה שבועות? את המוות של אבא לילדים?

''אני מלא הערכה לשגרירים שבאו לכאן להביע את התמיכה שלהם אחרי הפיגוע הנוראי שהיה כאן", הוסיף יו"ר ''יש עתיד''.

צילום: דוברות

יניב, מבעלי המסעדה שבה התרחש הפיגוע הרצחני, סיפר לשגרירים "זה היה מאוד עצוב, המסעדה הייתה כמעט מלאה. הם הזמינו שני קינוחים ושתייה ואז הם התחילו לירות וכולם החלו לברוח. אנחנו עכשיו חוזרים לחיים ותומכים בעובדים שלנו".

שגריר נורבגיה בישראל, יון הנסן באוור, גינה את הפיגוע, "יש פה הרבה שגרירים שבאו היום להראות תמיכה וסימפטיה וסולידריות. אנחנו מקווים שאלו יהיו הקורבנות האחרונים ומאחלים החלמה לפצועים. ממשלת נורבגיה מגנה את הטרור בכל תוקף".