ילדי "עלה" צבעו את גשר המיתרים בירוק

ילדי ירושלים של עמותת ''עלה'' צעדו בהשתתפות אמנים ומאות חבריהם המתנדבים. ישי ריבו: ''מודה לכם שנתתם לי את הזכות לשיר בפניכם".

אלירן אהרון , ז' בסיון תשע"ו

ילדי עלה
ילדי עלה
צילום: אלירן אהרון

עשרות ילדים עם מוגבלויות שכליות והתפתחותיות פתחו את הקיץ היום (שני) יחד עם מאות חבריהם המתנדבים, בתהלוכה מיוחדת ממרכז ''עלה'' בירושלים אל גשר המיתרים בכניסה לעיר.

גם הורי החניכים הצטרפו לצעדה והתרגשו לראות את ילדיהם מתניידים בכיסאות הגלגלים יחד עם המתנדבים. כאשר התהלוכה הגיעה לגשר עצרו כולם, הפריחו מאות בלונים לשמים, שרו ורקדו ביחד.

הזמרים ישי ריבו, ישראל פרנס, מתי שריקי ויצחק מאיר התנדבו לבוא ולהופיע בחינם בפני מאות המשתתפים בצעדה. "אני זה שצריך להודות לכם שנתתם לי את הזכות לי להופיע בפניכם, ושאתם מתנדבים עם הילדים יום יום והופכים את חייהם לטובים ומאושרים יותר", אמר ריבו.

מירי אוש, ששניים מילדיה מטופלים ב''עלה'' והשתתפו בצעדה אמרה בהתרגשות כיצד היא מחכה מידי שנה לצעדה ומביאה את כל המשפחה הבריאה, קרובי משפחה וחברים. "אני מרגישה שהצעדה הזו היא הקול של הילדים שלי, גם הם ילדים עם רצונות ורגשות.

''אני ממש מתרגשת לראות אותם מסתובבים בעיר. אנשים פה מסביב עוצרים, צופרים, ומזדהים איתנו. יום כזה נותן לי המון כוחות לכל השנה".

"מעבר לגבינות, חג השבועות הוא חג של קבלת השונה בחברה והזמן המתאים ביותר לצעוד ביחד ולקבל את האנשים עם המוגבלויות כמו שהם", מסבירה שלומית גרייבסקי, מנהלת ''עלה'' בירושלים.

"על אף המגבלות שעמן הם מתמודדים, מדובר בילדים כמו כל הילדים האחרים עם אותן הזכויות המגיעות לכולם, שיודעים לשמוח ולחייך כמונו", הוסיפה.

אחת המתנדבות, חנה, סיפרה כי "לפני שאני יוצאת מבית הספר לחופשת הקיץ אני מרגישה חובה אישית לשמוח יחד עם חברי שיש להם צרכים מיוחדים. החופשה שלי תלויה במידה רבה בתחושה הטובה שאני נותנת להם עכשיו".

גם הרב יעקב שפירא, ראש ישיבת מרכז הרב, הצטרף לחוגגים ואמר: "כל המציל נפש אחת מישראל מציל גם את כל הנפשות מסביב. זה מחזה מרהיב לראות עולם מלא של מתנדבים ומתנדבות מוסיפים זכויות בעולם. הזכות שלכם היא זכות עצומה. מרגש לראות שבעם ישראל יש עוצמה כזו ואנו מתפללים שתהיה לכם סיעתא דשמיא בכל הפעילויות החשובות".טוען....