סגן השר מש"ס: אסור לעלות להר הבית

ח"כ יצחק כהן קורא להמשיך לאסור על חברי כנסת ושרים להיכנס להר הבית. "הדבר מנוגד לפסקי הלכה רבים של גדולי הדורות".

חזקי ברוך , ח' בסיון תשע"ו

יצחק כהן
יצחק כהן
צילום: פלאש 90

סגן שר האוצר ח״כ יצחק כהן (ש"ס) קורא לראש הממשלה וליו"ר הכנסת להמשיך לאסור על חברי כנסת ושרים להיכנס להר הבית.

דברי כהן נאמרים בשל כוונת נתניהו ואדלשטיין להתיר את כניסת הח"כים להר הבית, שמונה חודשים לאחר שהוטל האיסור על מנת "להרגיע" את השטח במהלך גל הטרור הערבי.

"על הח״כים היהודיים חל איסור הלכתי חמור לעלות להר והדבר מנוגד לפסקי הלכה רבים של גדולי הדורות, בראשם מרן הגאון הרב עובדיה יוסף זצוק״ל", אמר סגן השר.

לדבריו רוב חברי הכנסת הערבים אינם דתיים וכל מטרתם היא להתסיס את השטח שגם כך נפיץ למדי. "אני קורא לגלות אחריות ולהמשיך את האיסור על עליית חברי הכנסת להר הבית.

"הר הבית הוא לא אתר פוליטי ולא 'הייד פארק' להתגוששות ולהתגרויות. הר הבית הקדוש הוא מקום מקדשנו הראשון והשני ועליו יבנה בעזרת ה' הבית השלישי ומשום כך אין בו מקום למציתי אש זרה ולמרעילי בארות מכל סוג שהוא'', הוסיף ח"כ כהן.

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) מסר בתגובה לדברי סגן השר כהן כי ''אין כל מקום לזלזול באמונתם של אנשים השונים ממך. אכן הר הבית איננו 'הייד פארק' ועל כן חבל שחברי הכנסת של ש"ס משתמשים בהר בית ה' לנגחנות פוליטית ולא מוכנים לקבל שיש פוסקי הלכה נוספים בעולם חוץ מהרב עובדיה יוסף זצוק"ל.

"היהודים העולים להר הבית מחוייבים להלכה ועולים להר הבית בהתבסס על דעת גדולי תורה הסבורים כי יש מצוה לעלות", הדגיש גליק. ''כשם שדעת האוסרים לגיטימית מן הראוי שחברי ש"ס יכבדו את דעת המחייבים ויפסיקו לנסות לכפות את דעתם על אחרים. גם המוסלמים המבקשים לעלות ולקרוא בשם ה' אחד ושמו אחד ראוי שיעלו למטרה נשגבה זו".

אמש, לאור הפרסומים על ביטול איסור הכניסה להר הבית, הודיעה ח"כ שולי מועלם רפאלי (הבית היהודי) על כוונתה לעלות להר ברגע שהדבר יתאפשר. "התפיסה כי יש למנוע מחברי כנסת לעלות להר, כאשר הגורם המרכזי והבלעדי למתיחות היא ההסתה הפלסטינית, הייתה שגויה", טענה.

''ברור שעליית נבחרי ציבור יהודיים להר תהווה עילה להגביר את ההסתה, אולם אסור להיכנע. זהו המקום המקודש ביותר לעם היהודי", הזכירה מועלם.

"ההחלטה פשוט חסרת אחריות, ועוד בחודש הרמדאן", צייץ ח"כ איציק שמולי (המחנה הציוני) בחשבון הטוויטר שלו. "מה, לא ברור מה יעשו הפירומנים משני הצדדים?".