במקום הראשון: לירז קוגמן

השלב הארצי הפומבי של חידון "ואהבת" של החמ"ד התקיים בנתניה בהשתתפותם של 14 תלמידים מכל רחבי הארץ.

ידידיה בן אור , ח' בסיון תשע"ו

לירז והוריה עם המנהלת ורב בית הספר
לירז והוריה עם המנהלת ורב בית הספר
צילום: יח"צ

לירז קוגמן, תלמידת בית הספר "מורשת נריה" בגבעת שמואל, זכתה במקום הראשון בחידון הארצי "ואהבת" של החינוך הממלכתי דתי.

החידון עסק בזהות יהודית ומידות טובות לאור דמויות המופת של החמ"ד בשנה זו, הרב יוסף והרבנית ברכה קאפח המשלב את חזון החמ"ד.

כתיבת החומרים בכל השלבים נערכה ע"י "צוות ואהבת" בראשות הרב משה עמיאל ואפרת נחום אשר גם יסדו והנחו את החידון.

החידון החל בשלב הכיתות בכ- 70 בתי חינוך של חמ"ד בארץ, לאחר מכן התקיים השלב הפומבי בכל בית חינוך בו עלו לחידון המחוזי 2 נציגים מכל בית ספר.

בשלב החידון המחוזי שנערך בירושלים, בהשתתפות רבה של העיר, הרב שלמה משה עמאר ובהשתתפות הרב יוסף אליהו "ראש בית מדרש דרכי הוראה" בנו של הראשון לציון הרב מרדכי אליהו זצ"ל, השתתפו כמאה תלמידים שעברו את השלב הבית ספרי יחד עם הוריהם.

בסיומו של החידון המחוזי נבחרו מכל אחד משבעת מחוזות משרד החינוך שני נציגים, ובסך הכל 14 מתמודדים שעלו לשלב הארצי.

השלב הארצי והסופי של החידון נערך בהיכל התרבות בנתניה בהשתתפות רבה של העיר נתניה הרב קלמן בר, רב העיר צפת הרב שמואל אליהו, יו"ר מנהל החמ"ד הרב ד"ר אברהם ליפשיץ, סגל הפיקוח, מנהלי בתי הספר, רבני בתי הספר וחבריהם לכתה של הילדים המתמודדים.

החידון הארצי נערך בארבעה שלבים, אחד מוקדם בכתב ועוד שלושה שלבים פומביים. בסיום החידון התברר כי לירז קוגמן, תלמידת כיתה ה' בבית הספר "מורשת נריה" בגבעת שמואל, צברה את כל הנקודות האפשריות, 170 במספר, וזכתה במקום הראשון, בפער של נקודה אחת בלבד מהמקום השני.

מנהלת בית הספר, איילה צדוק, אמרה בעקבות הזכייה, "לירז השקיעה רבות. ההתמדה והרצינות שלה בכל השלבים, החל מהשלב הכיתתי והבית ספרי וכלה בשלב הארצי יחד עם מידת הענווה שבה, הובילו אותה אל המקום הראשון בארץ".

המנהלת הוסיפה, "על כל המלאכה המופלאה בדרך לזכייתה של לירז קוגמן ניצח בהתמדה ובמסירות הרב משה ברכה רב ביה"ס 'מורשת נריה'. החל מההכנות שנערכו בשלב הבית ספרי וכלה בלווי והנחיה עד לשלב הזכייה בחידון הארצי".