ממלאגה לתל אביב: ההחתמה החמה בצהוב

מכבי ת"א בכדורגל הגיעה לסיכום עקרוני עם הבלם היהודי איגור פיליפנקו שאמור לחתום על חוזה לשנתיים. בניון התאמן לראשונה בקבוצה.

ניצן קידר , ח' בסיון תשע"ו

איגור פיליפנקו
איגור פיליפנקו
צילום: האתר הרשמי של מכבי ת"א

מכבי תל אביב הגיעה לסיכום עקרוני עם הבלם היהודי איגור פיליפנקו ועם קבוצתו מלאגה מספרד על העברתו לשורות המועדון.

הוא צפוי לחתום על חוזה לשנתיים הקרובות.

בימים הקרובים השחקן, אשר סבתו מתגוררת בישראל למעלה מחמישים שנה יחד עם המועדון - על מנת להשיג את כל האישורים הנדרשים כדי לרשום אותו כשחקן ישראלי והוא יצטרף לאימוני הקבוצה ברגע שתהליך זה יסתיים.

בלם נבחרת בלארוס (28, 1.96), גדל במחלקת הנוער של באטה בוריסוב בה גם רשם את הופעת הבכורה בבוגרים.

לאחר שתי עונות מוצלחות, הוא נרכש על ידי קבוצת ספרטק מוסקבה וחתם על חוזה לשלוש שנים. הקבוצה הרוסית השאילה אותו במהלך תקופה זו לקבוצת תום טומסק הרוסית ולאחר מכן לקבוצת סיביר עמה העפיל לשלב הבתים של הליגה האירופית. ב-2011 הושאל פליפנקו בחזרה לבאטה בוריסוב עימה זכה באותה עונה באליפות.

לאחר תקופת ההשאלה, באטה בוריסוב רכשה אותו חזרה ובשלוש העונות שלאחר מכן הוסיף פיליפנקו לארון הזכיות עוד שלוש אליפויות עם הקבוצה הבלארוסית.

בעונתו האחרונה בבוריסוב, זכה הבלם בתואר הבלם הטוב ביותר בליגה, וחלק מחוליית ההגנה המצטיינת של העונה. בשנת 2015, רכשה אותו מלאגה הספרדית.

בנבחרת הבלארוסית רשם פיליפנקו הופעת בכורה בשנת 2007 במוקדמות יורו 2008 כשהוא בן 19 בלבד. עד היום רשם הבלארוסי 43 הופעות במדים הלאומיים וכבש שער אחד בהפסד של נבחרתו לצרפת.

היום גם התאמן לראשונה יוסי בניון במדי הקבוצה, לאחר שחתם בקבוצה אתמול לעונה אחת.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il