רפורמת המכללות תשולב בתקציב המדינה

מנכ״ל משרד האוצר הודיע לנציגי פורום המכללות הטכנולוגיות על כוונתו לשלב את הרפורמה במכללות הטכנולוגיות בתקציב המדינה הקרוב.

שמעון כהן , ט' בסיון תשע"ו

שי באב"ד
שי באב"ד
צילום: יונתן סינדל, פלאש 90

מנכ"ל משרד האוצר, שי באב"ד, הצהיר על כוונתו לקדם רפורמה בהשכלה הטכנולוגית במסגרת המכללות הטכנולוגיות להכשרת הנדסאים, וזו תשולב בחוק ההסדרים ובתקציב המדינה הקרוב.

באב"ד ציין כי בפגישה עם ראשי המשק והתעשייה שהתקיימה השבוע, הובהר הצורך הדחוף בתוספת מיידית בכמות ההנדסאים ובעלי מקצועות טכנולוגיים נוספים למשק הישראלי.

המפגש התקיים בצל דיוני הרפורמה במערכת ההשכלה הטכנולוגית המתקיימים בימים אלה בהנחיית שר האוצר, משה כחלון, ובשיתוף משרדי האוצר והכלכלה.

במהלך הביקור הוצגה למנכ"ל המשרד "טעימה" מעולם הכשרת הנדסאים - ומנהלי המכללות הדגישו את עקרונות היסוד לחשיבות הסדרתה של מדיניות לאומית להכשרת הנדסאים בישראל: גוף ממשלתי חזק במבנה רגולטורי נכון, חופש אקדמי ופדגוגי ותקצוב ראוי שיאפשר הכשרה הולמת של הנדסאים בהתאם לצורכי המשק והתעשייה.

ד"ר יוכבד פנחסי-אדיב, יו"ר פורום המכללות הטכנולוגיות, מסכמת את הביקור והמפגש עם המנכ"ל ואומרת, "אנו רואים בביקורו של מנכ"ל האוצר אמירה וצעד חשובים המצביעים על אמון הממשלה בהשכלה הטכנולוגית, וכן מצביעים על זיהוי הצורך והפוטנציאל של הממשלה להשקיע בענף זה למען עתידה של מדינת ישראל, צמיחתה ושגשוגה הכלכלי. עלינו לייצר הון אנושי משובח עבור התעשייה הישראלית, לבלום יציאת התעשיות מהארץ ולמתג את מקצוע ההנדסאי מחדש בשיתוף הממשלה, התעשייה והסטודנטים. אנו רואים ברפורמה הזדמנות של ממש לתת מענה להכשרת הנדסאים איכותיים בתנאים תקציביים נאותים והתאמת התוכן הנלמד ורמת ההכשרה לנדרש במשק הישראלי'".