"הגיע הזמן להגדיל את שכר הבלניות"

יו"ר ועדת הכספים גפני קורא לצדדים לסיים את המו"מ בנושא שכר הבלניות ולחתום על הסכם שיגדיל את שכרן וישפר את תנאי עבודתן.

חזקי ברוך , ט' בסיון תשע"ו

משה גפני
משה גפני
צילום: פלאש 90

לאחר חודשים ארוכים של דיונים ומו"מ ממושך, הגיע צוות היגוי בנושא שכר ותנאי עבודתן של הבלניות שעל הקמתו הורה יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני (יהדות התורה) להסכמות ועתה ממתינים שכל הצדדים יחתמו עליו.

מנכ"ל המשרד לשירותי דת, עודד פלוס, הציג את עיקרי ההסכם שהושג ואמר כי "הבלניות יקבלו תוספת שכר של 10% שכר בפריסה עד 2018, יותר מיתר עובדי המדינה שבעקבות הסכמי השכר מהשנה ייהנו מתוספת של 7.5% בלבד. בנוסף, הן יקבלו תוספת של 2,000 שקלים בשתי פעימות. משכר בסיסי של 5,361 שקלים יעלה שכרן ל- 6,300 שקלים. בנוסף, כמו יתר עובדי המדינה, תוכלנה הבלניות לעשות גמול השתלמות שיתבטא גם הוא בעליית שכרן".

"ישנם עוד נושאים שנותרו פתוחים אבל הצוות ימשיך לפעול ויעדכן את ועדת הכספים על עבודתו", הוסיף פלוס ואמר כי "היקף המשרה של הבלניות יעמוד על 42.5 שעות כששעה וחצי ביום תחשב להן כעבודה גם אם יעסקו בעניינים הקשורים לעבודתן אך לא במקוואות עצמם, כגון הפקדת צ'קים, קניות, שירותים נוספים שהן נותנות לטובלות ובין השאר - מענה לשאלות הטובלות".

יו"ר הוועדה גפני הודה לפלוס על הובלת צוות ההיגוי וקרא לו "להשלים את העבודה על כל ההיבטים של עבודתן של הבלניות".

"יש בעיות שעדיין לא נפתרו ובכלל בנושאי שירותי הדת יש המון בעיות. זה בעיקר מסיבות אידיאולוגיות. שירותי הדת מתוקצבים בתחתית המדרג במדינת ישראל, כאילו רק דתיים נהנים מהם. אבל כאן אנחנו נתמקד בנושא הספציפי ואני שמח לראות ששיש התקדמות משמעותית. לא נרפה מהנושא עד שנמצה את הדיון ונביא מזור לכל הבעיות עימן מתמודדות הבלניות שעושות עבודת קודש וזאת כשהן לא מתוגמלות כראוי, לפחות עד היום".

גפני קרא למנכ"ל המשרד לשירותי דת ולכל הצדדים הנוגעים בדבר לחתום על ההסכם על-מנת ששכרן של הבלניות יעלה החל מה- 1 ביולי.