התקדמות לשלום - תסייע במאבק ב-BDS

שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו הבהיר את העמדה האמריקנית לגבי המצב מול הפלסטינים - וטען שיש חשיבות עליונה לפיתרון שתי המדינות.

ניצן קידר , ט' בסיון תשע"ו

השגריר דן שפירו בכנס הרצליה
השגריר דן שפירו בכנס הרצליה
צילום: עדי כהן צדק

שגריר ארה"ב בישראל דן שפירו קושר בין תהליך השלום למאבק ב-BDS.

הוא הזכיר כי הנשיא אובמה וסגנו ג'ו ביידן מתנגד באופן תקיף לחרמות בכל הכוח והוסיף, "אלו הן הפקודות שלנו, פשוטו כמשמעו, ואנחנו מבצעים אותן בכל יום".

בנאום שנשא בכנס הרצליה היום (רביעי) אמר שפירו, "אנו מאמינים כי הצעדים שאנו נוקטים כדי לדחות ולהתנגד למאמצים להחרים או לעשות דה-לגיטימציה לישראל - יש השפעה גם על ניסיונות של אחרים ברחבי העולם להפעיל חרמות".

"זה נכון שיש קולות בארצות הברית, בקמפוסים ובמקומות אחרים, שמקדמים את קמפיין ה-BDS נגד ישראל. אבל שלא יהיה לאף אחד ספק שהמדיניות של הממשל האמריקני היא להתנגד בתקיפות לכל יוזמה כזאת", הוסיף השגריר.

הוא אמר עוד כי "התקדמות לקראת שלום תסייע גם במאבק נגד ה-BDS ותהיה תשובה ניצחת למי שדוגלים בבידודה של ישראל. יש גורמים אנטי-ישראלים ובמקרים מסויימים אף אנטישמיים שמנסים לכפות פיתרון שיפתור את הסכסוך הישראלי פלסטיני. אנחנו מנגד, צריכים לקדם את אלה התומכים בפיתרון שתי המדינות".

לדברי שפירו, "אחד הכלים היעילים ביותר שלנו כדי להילחם בחרמות ובדה-לגיטימציה הוא הצגת תהליך מדיני, משא ומתן, או אופק מדיני שנתן תקווה להקמת שתי מדינות לשני העמים".

"ארה"ב מנסה למצוא את הדרך חזרה למשא ומתן ישיר עם הפלסטינים - ועד אז שיינקטו צעדים שישמרו על אפשרות פיתרון שתי המדינות, ביניהם מניעת הרחבת ההתנחלויות", סיכם השגריר.