המשימה: סיכול חוליות טרור בשטח בנוי

גדוד 43 של חטמ"ר בנימין התאמן בפשיטה על שטח בנוי וסיכול חוליות הטרור החמושות שהתבצרו בו. "אנחנו ערוכים ודרוכים לשעת חירום".

עדו בן פורת , י"ז בסיון תשע"ו

המילואימניקים בתרגיל
המילואימניקים בתרגיל
צילום: דובר צה"ל

הלוחמים המילואימניקים מגדוד 43 של חטיבת בנימין ערכו היום (חמישי) תרגיל נרחב בבסיס האימונים של פיקוד המרכז.

במהלך התרגיל קיבלו לוחמי הגדוד משימה משמעותית: פשיטה על שטח בנוי וסיכול חוליות הטרור החמושות שהתבצרו בו.

״התרגיל הוכיח לכולנו שוב שהגדוד שלי מסוגל להתמודד עם כל אתגר ולבצע במקצועיות כל משימה״, הסביר רמ״ט מילואים בבנימין, סא״ל בעז קליין. ״אני גאה בלוחמי הגדוד ובוטח בהם בלב מלא ליום פקודה״.

מוכנים לכל תרחיש
צילום: דובר צה"ל

התרגיל הגדודי חתם שבוע של אימונים ושיעורים מקצועיים שעברו לוחמי הגדוד בבסיס האימונים. ״הגדוד סיים היום שבוע עמוס וגדוש בשיעורים ובאימונים חשובים לתרגול״, אמר סא״ל קליין. ״גדודי המילואים הם הכוח שבסופו של דבר נכנס אל תוך זירות המלחמה, ועל כן אימונים מסוג זה הם משמעותיים להכנת הכוח לשעת חירום זו.

''הלוחמים שלנו הגיעו לאימון מכלל קצוות הארץ ושמו בצד את עיסוקיהם, כל זאת כדי ליצור אימון מוצלח, ואין ספק שהוא הסתיים על הדרך הטובה ביותר״, הדגיש.

בשעת חירום, עתיד גדוד 43 לתפוס קו בגזרה הצפונית של העיר רמאללה. ״מטרתנו בראש ובראשונה היא סיכול הטרור וחשיפת תשתיות אמצעי לחימה. בשעת חירום אנחנו הכוח שמספק ביטחון והגנה לתושבי המדינה ולתושבי בנימין בפרט״, חידד סא״ל קליין. ״אנחנו ערוכים ודרוכים לשעת חירום, נעשה הכל כדי לשמור על בטחון הגזרה וכדי להציל חיי אדם״.