הרב מצגר: המעשים לא היו פליליים

עורכי הדין המייצגים את הרב הגישו טענות מקדמיות לבית המשפט בהן נאמר כי במעשיו של הרב מצגר לא היו עבירות פליליות.

מיכל לוי , ט' בסיון תשע"ו

הרב מצגר
הרב מצגר
פלאש 90

עורכי הדין טל גבאי ויהודה פריד המייצגים את הרב יונה מצגר הגישו היום (רביעי) טענות מקדמיות לבית המשפט בהן נטען כי במעשיו של הרב מצגר לא היו עבירות פליליות.

"לא היה שוחד, לא היה הפרת אמונים, לא נעשה שימוש לרעה בסמכויות", אמרו הפרקליטים.

בניגוד לעמדת הפרקליטות הטוענת כי המעשים המיוחסים לרב מצגר נגועים בשוחד, הפרת אמונים וגניבה, טוענים פרקליטי הרב מצגר כי הדברים אינם נכונים וכי גם אם העובדות שפורסמו נכונות אין בהן כדי עבירה פלילית.

פרקליטי הרב הביעו תמיהתם באשר לאי חקירת אילי ההון - שהעניקו לכאורה את כספי השוחד ואי העמידה על גרסתם באשר למניעים להעברת הכספים לכאורה.

"שנתיים מנהלים חקירה חשאית בינלאומית, עם האזנות סתר ותרגילי חקירה. זה לא תמוה שבזמן הכי קריטי, הרב מצגר אפילו פעם אחת לא נשמע מנצל את הסמכויות כדי לקבל שוחד? מכרו לנו סיפורי אימה על שוחד במליונים. אבל בסוף מתברר, כי למרות שהרב בתפקידו כרב הראשי לישראל עמד מדי יום בצמתי קבלת החלטות השוות עשרות מליוני שקלים לבעלי עניין, לא הצליחו להביא אפילו דוגמא אחת לקבלת שוחד או הפרת אמונים במסגרת הסמכויות שהוקנו לו מתוקף תפקידו", טענו עורכי הדין.

לדבריהם, "במהלך החקירה הארוכה שכללה האזנות סתר לרוב, לא נמצא ולו פעם אחת שהוא קידם החלטות לטובת מקורבים ובעלי עניין. להיטות הפרקליטות להעמיד את מצגר לדין הביאה למצב שבו לראשונה מיוחסת עבירת השוחד לפעולות שאין להם ולו דבר עם שוחד".

הם הוסיפו כי מדובר רק בתחילת הדרך. "בהמשך ניחשף לעוד דוגמאות לא מעטות, לפיהם סיפורי בדים וחצאי דמיונות הפכו בלהיטות הפרקליטות, לבטון יצוק בכתב האישום, הציבור עתיד להיחשף לאופן שבו במהלך של להיטות נעשו פעולות לא הגיוניות שהובילו לכתב אישום מעוות שאין בו כדי להאשים את הרב בעבירות החמורות המיוחסות לו".