התרגיל שעשה בן גביר למשטרה

עורך הדין הציג בתיק של אחד הנאשמים בהצתת כנסיית הלחם והדגים צילומים של מכונית ששימשה לשחזור - וקצין המשטרה בלע את הפיתיון.

אלירן אהרון , ט' בסיון תשע"ו

עו"ד איתמר בן גביר
עו"ד איתמר בן גביר
צילום: אלירן אהרון

דרמה בדיון שהתקיים לאחרונה בבית המשפט המחוזי בנצרת בפני השופט ג'ורג' אזולאי בתיק בו נאשמים פעילי הימין ינון ראובני ויהודה אסרף בהצתת כנסיית הלחם והדגים בחודש יולי לפני כשנה.

במהלך הדיון, ביקש עו"ד איתמר בן גביר, פרקליטו של ראובני כי טל מזרחי, אחד החוקרים של מחוז ש"י שעמד להעיד, יצא מהאולם ולאחר שיצא מזרחי מהאולם ביקש בן גביר מהשופט כי יתיר לו לבצע תרגיל לחוקר.

לאחר הערות של באי כוח הפרקליטות, עו"ד שרון דניאלי ועו"ד אבי פסטרנק - השופט הסכים.

לאחר שמזרחי חזר, הציג בפניו בן גביר סרטון שבו נראה לטענת המשטרה הרכב החשוד בביצוע העבירה בעיר טבריה, מספר שעות לפני אירוע ההצתה. מזרחי טען כי הרכב שנראה בתמונה הוא אכן הרכב החשוד והוא אף מזהה אותו לפי מספר סימנים ייחודיים ובין היתר קילוף מיוחד על גג הרכב.

כאן ציפתה למזרחי הפתעה כאשר בן גביר הטיח בו כי הוא אינו דובר אמת - וכי הסרטון שהוצג לו אינו של הרכב החשוד אלא רכב דומה שצולם בזווית דומה על ידי צוות משרדו של בן גביר.

מזרחי התעקש שוב ושוב כי זה הרכב אלא שבשלב מסוים הבין כי נפל בפח שטמן לו הסנגור.

ראוי לציין, כי הסרטונים אינם הראיה היחידה בתיק - ובין הצדדים ניטש וויכוח לגבי טביעות DNA שנמצאו מספר קילומטרים מהזירה כמו גם בקבוק חלב שנמצא באיזור והכיל שיירי בנזין אולם יחד עם זאת עדותו של מזרחי גרמה למבוכה קשה בפרקליטות.

עו"ד בן גביר אמר היום, "אני חושב שאווירת הניצחון בימ"ר ש"י ובשב"כ כלפי התיק הזה הייתה מוקדמת, החקירות הנגדיות שניהלנו עד כה מוכיחות כי בגרסת התביעה יש חורים רבים ואין ספק שהתרגיל שנעשה מעלה עוד יותר סימני שאלה לגבי זהות הרכב, קל וחומר כאשר הנאשם מציג גרסה וטוען טענת אליבי".

עו"ד עדי קידר פרקליטו של אסרף הוסיף, "התרענו כבר בעבר על הפזרנות חסרת התקדים של המשאבים בתיק זה, המשטרה כיוונה את המטרה ודרסה ברגל גסה כל קו הגנה אפשרי.

"במהלך ניהול המשפט הצליחה ההגנה לערער פעם אחר פעם את המסקנות הנסיבתיות שהציגה התביעה, אנו מקווים שהתביעה תשקול מחדש את עמדתה הנוקשה בתיק זה".