החלום שהתגשם ל'חתן ההלכה'

תלמיד בית הספר היסודי נעם פסגת זאב, הסובל מניוון שרירים, הגשים חלום כשזכה בתחרות חידון ההלכה של רשת החינוך 'נעם צביה'.

ידידיה בן אור , י' בסיון תשע"ו

הגשים חלום. יצחק שמעוניאן
הגשים חלום. יצחק שמעוניאן
צילום: שמעון וולף

יצחק שמעוניאן, תלמיד בבית הספר היסודי נעם פסגת זאב, זכה בתחרות חידון ההלכה ברשת החינוך 'נעם צביה'.

אל גמר החידון עלה יחד עם נציגי עשרים ושבע בתי ספר יסודיים שנצחו בשלבים המוקדמים בבית ספרם.

החידון שהתקיים אתמול (רביעי) באולם התרבות בעיר מעלה אדומים, בנוכחות מאות תלמידים שהגיעו לעודד את המתמודדים, נערך על בסיס הלימוד השנתי הנערך בבתי הספר מידי יום.

תלמידי הרשת, בכל המוסדות, לומדים מדי יום את הספר קיצור שולחן ערוך של הרב חיים דוד הלוי זצ"ל ומתמקדים בהלכות הנוגעות לעולמם של התלמידים בחיי היום יום. התכנית כוללת בין היתר מעקב באמצעות מבחנים חודשיים אישיים וכיתתיים שמאפשרת לתלמידים לבחון את רמת הידע והבנתם בחומר הנלמד.

יצחק שמעוניאן, תלמיד עם ניוון שרירים, סיפר כי חלומו היה לזכות בתואר הנכסף 'חתן ההלכה' בקרב התלמידים. "ידעתי שאם אתאמץ ככל יכולתי יש סיכוי שאזכה" אמר. "היות ויש לי ניוון שרירים אני כבר מורגל לא לוותר ולהתאמץ כמה שרק ניתן".

ראש רשת 'נעם–צביה', הרב שמחה ויסמן, הדגיש בדברי ברכתו למתמודדים ולזוכים, כי "ההלכה, כשמה כן היא. הולכת איתנו במהלך כל הדורות. רצוננו, שאיפתנו, ועמלנו, הינם לחיות את ההלכה, לנשום אותה בכל דרכינו, בכל יום, בכל עת, בכל מצב ובכל שעה".

מנכ"ל הרשת, ינקי פרידמן, שהנחה את החידון, הוסיף "רשת 'נעם צביה' משתדלת לצעוד בעקביו של הרב צבי יהודה הכהן קוק זצ"ל שעל שמו היא קרויה. כהוראתו של הרב צבי יהודה זצ"ל, מרבָּה הרשת באמונה ובאהבה. אלו יחד עם לימוד תורה והלכה, מהווים את הבסיס הרוחני והחינוכי לגידולם של תלמידי חכמים בישיבות, ונשים גדולות באולפנות, לקיום חיים מלאים של תורה, למעורבות בדעת עם הבריות ולתרומה לעם, לארץ, לחברה ולמדינה".

פרידמן ביקש להודות לרב אבי בוגנים, מרכז תוכנית "הלכה ברשת", שלאורך השנה כולה ניהל במקצוענות יוצאת דופן את התוכן הנלמד והצד הטכני במיזם ההלכה היומית.