"חנכו את תלמידיכן שאין כיבוש"

סגן שר הביטחון הרב בן דהן: אנחנו אומרים כאן בקול ברור וצלול - חזרנו לארצנו כדי שלא נעזבנה עוד לעולם.

ניצן קידר , י' בסיון תשע"ו

הרב אלי בן דהן
הרב אלי בן דהן
צילום: דוברות סגן שר הביטחון

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) בקריאה יוצאת דופן למאות בוגרות תואר ראשון בחינוך.

בטקס חלוקת תארים שהתקיים אמש (רביעי) במכללת תלפיות, אמר הרב בן דהן, "הטענה שהטרור נובע מהכיבוש או מחוסר התקווה, כפי שלצערי טענו אישי ציבור מיד אחרי הפיגוע הנורא בשרונה - היא טענה שקרית שצריך לדחותה על הסף. חנכו את תלמידיכן שאין כיבוש".

"פעולות חבלה ופיגועים היו כבר לפני כ-150 שנה ומאז כמעט ולא פסקו. כמובן שלא היה אז כיבוש ואי אפשר לתלותן בו. הטרור נובע מהשנאה לעם ישראל ומהתקווה שבעזרת הטרור אויבנו יצליחו לגרשנו מן הארץ. אך אנחנו אומרים כאן בקול ברור וצלול: חזרנו לארצנו כדי שלא נעזבנה עוד לעולם".

בנאומו גם התייחס סגן השר בן דהן להסתה בחינוך הפלסטיני. "שימו לב שרוב המחבלים הם מתחת לגיל 23. זהו פרק הזמן שעבר מאז הסכמי אוסלו. כולם הם תוצר של מערכת החינוך של הרשות הפלסטינית ושל כלי התקשורת שלה.

''בעוד שבישראל אנחנו מעניקים לילדינו חינוך לאהבת ה' ולאהבת האדם, בונים פארקים יפים ופורחים, מאפשרים חיי משפחה בריאים, ארגוני הטרור מחנכים אותם בקייטנות טרור בהן מלמדים אותם לירות ומשאירים להם ערים חרבות".

את דבריו סיים סגן השר בסקירה ביטחונית עם תקווה לעתיד, "מדינת ישראל היא המקום הבטוח ביותר היום במזרח התיכון, ישראל היא הדמוקרטיה היחידה במזרח התיכון, ישראל תמשיך להתפתח ולפרוח בכל תחומי החיים. אם אוכל להשאיר אתכן עם מסר אחד ביום זה, אומר לכן: עבודתכן תשפיע על זהותו של הדור הבא והיא העבודה החשובה והמורכבת ביותר".