מחדשים את מסלולי האופניים ביער בארי

כעשור לאחר שקק"ל פיתחה את מסלולי הרכיבה ביער בארי, הוחלט לחדש את המסלולים ולהעניק לרוכבים מפות חדשות ללא עלות.

קובי פינקלר , י"ג בסיון תשע"ו

מחליפים שילוט ביער
מחליפים שילוט ביער
צילום: קק"ל

יער בארי בנגב המערבי מאז ומעולם משך אליו מטיילים ורוכבי אופניים רבים.

לפני כ-13 שנים בחרו מנהלי האזור, לתת מענה לכל הרוכבים שפרצו מסלולים ביער, והם יצרו מסלולים קבועים בשטח לטובת הרוכבים והמטיילים.

יער בארי היה בין היערות הראשונים בישראל בו קק"ל יזמה שבילי אופניים מסומנים ומסודרים. כעת, החליטו בקק"ל לשפץ ולשדרג את המסלולים הבסיסיים והבינוניים. במסגרת העבודות הוזזו חלקים מתוואי השביל בחלק מהמסלולים, הותקן שילוט הכוונה חדש ונקבעו שלטי מבואה מעודכנים.

אל המסלולים הוותיקים הצטרף סינגל יער שוקדה וכעת המעוניינים ביום נסיעה ארוך יכולים לשלב את המסלולים השונים.

גלית בוזגלו, רכזת קהילה ויער נגב מערבי בקק"ל דרום, מספרת "עשינו שינויים בכל מסלולי האופניים ביער בארי, כעשרות קילומטרים של מסלולים מדרגות קושי מגוונות. בנוסף, יצאנו בפרויקט שילוט מחדש של כל המסלולים. הרוכבים והמטיילים מוזמנים להצטייד במפה החדשה של המסלולים מחנות האופניים בכניסה לקיבוץ בארי או באתר האופניים של קק"ל".

זוהר צפון, מנהל מחלקת התכנון בקק"ל מרחב דרום, ורוכב אופניים בעצמו, הוסיף – "במסלולים הקודמים, המסלול הבסיסי היה ברמה קלה יותר. החלטנו לשפר את חווית הרכיבה ולחשוף את המטיילים לנוף של מכרות הגופרית של בארי. כעת המסלול עובר לצד המכרות כאשר בעבר הייתה רק נקודה אחת שצופה עליהן. בנוסף, המסלול הבינוני שונה כך שכעת הוא עובר בתוך היער. המסלול חוויתי יותר, וגם מצל על הרוכבים. מדובר בשינוי חיובי ומעניין לרוכבי האופניים ולמטיילים".

מסלולי האופניים ביער בארי פתוחים לציבור הרחב. מידע נוסף על מסלולי האופניים ביער בארי ובשאר הארץ תוכלו למצוא באתר האופניים של קק"ל:http://www.eyarok.org.il