''אורי היה רציני אך גם אדם מצחיק''

סגן שר הביטחון הקריא לתלמידים בפתח תקווה מספרו של אורי אורבך ז"ל וסיפר כי נכדיו רבים ביניהם מי יקרא ראשון את ספריו של אורבך.

יוני קמפינסקי , י"ג בסיון תשע"ו

בן דהן מספר סיפור של אורבך ז"ל
בן דהן מספר סיפור של אורבך ז"ל
צילום: דוברות

בן דהן מספר סיפור של אורבך ז"ל

במקביל לשבוע הספר מתקיים בימים אלה מיזם "הצעה לספר" לזכרו של אורי אורבך ז''ל שיזם זאת כשר לאזרחים ותיקים וכחבר כנסת.

במסגרת המיזם, נבחרי ציבור מגיעים לבתי ספר וממליצים לתלמידים על ספר לקריאה.

סגן שר הביטחון הרב אלי בן דהן (הבית היהודי) הגיע היום (ראשון) לבית הספר הממ"ד כפר גנים בעיר פתח תקווה, שם הקריא לתלמידי בית הספר את הסיפור "ארטיק תיק" מהספר "מה שקרה או שלא למשה או ש", שכתב אורי אורבך.

"אורי היה אדם רציני אבל גם אדם מצחיק. הוא ידע לומר בצחוק דברים רציניים וגם דברים רציניים הוא אמר בצחוק. השילוב היפה הזה של הדברים הוא שילוב ייחודי שאינו קיים אצל אנשים רבים.

''אורי ז"ל למד בישיבת ההסדר בקרית שמונה, ראה בתורה דבר שמחייב ומדריך אותו בכל צעד בחייו, אבל גם ידע שצריך לחדש את הגישה, להפוך את הדברים ליותר נגישים וקרובים לציבור בעידן המודרני''.

הרב בן דהן סיפר כי נכדיו רבים ביניהם מי יקרא ראשון את הספרים של אורבך ז''ל "תקראו ספרים, הם מעשירים אתכם בהרבה מאוד ידע ומובילים אתכם להרבה מקומות בעולם ואנשים בעולם שתוכלו להכיר אותם דרך הספר. לי באופן אישי הספרים הוסיפו מאוד מאוד".

כאשר סיים סגן השר את קריאת הסיפור, הוא ניהל דיון עם התלמידים על מוסר ההשכל שלמדו מהסיפור - החשיבות לנהוג בדרך ארץ ולהתחשב ברגשותיהם של אחרים.

איציק דעי, ממלא מקום ראש עיריית פתח תקווה מטעם ''הבית היהודי'' בישר כי בית הספר יקבל תוספת של 5,000 שקלים לרכישת ספרי קריאה לספריית בית הספר.