חשד להונאת ענק במיליוני שקלים

גורמים בענף שירותי כוח האדם חשודים כי חברו לחברות פיננסיות כדי להפיק רווחים במרמה ולהונות את הרשויות. 19 חשודים נעצרו.

ערוץ 7 , י"ד בסיון תשע"ו

כוחות משטרה. ארכיון
כוחות משטרה. ארכיון
צילום: דוברות המשטרה

במסגרת חקירה משולבת שמנהל צוות חקירה משותף של יחידה ארצית של משטרת ישראל, רשות המסים, הביטוח הלאומי ומנהל הסדרה ואכיפה במשרד הכלכלה והתעשייה, עצרו הבוקר (שני) הכוחות 19 חשודים ועיכבו נוספים לחקירה, בגין חשד לביצוע שורת עבירות מרמה, מס והלבנת הון בהקשר לשירותי כוח אדם.

הכוחות ערכו חיפושים בבתי החשודים ובמשרדיהם ותפסו מסמכים, חומרים רלוונטיים וכן רכוש וחשבונות לצורך בקשות חילוט.

על פי החשד, חברו מספר גורמים, חלקם עוסקים בתחום מתן שירותי כוח אדם, לגורמים שבבעלותם בתי עסק מורשים למתן שירותי מטבע, אחד מהם אף נסחר בבורסה כחברה ציבורית ויצרו מנגנון שיטתי של דיווחים כוזבים, ניפוח עסקאות, הפקה וקיזוז חשבוניות פיקטיביות והמרת כספים, זאת על מנת להפיק רווחים במרמה ולהונות את רשויות המס והביטוח הלאומי וכן את אגף ההסדרה במשרד הכלכלה שהוא הרגולטור בתחום שירותי כוח האדם. על פי החשד עומד היקף העבירה המוערך על למעלה מ-200 מיליון שקל.

החקירה מנוהלת בצוות חקירה משותף המורכב מיחידה ארצית של משטרת ישראל, חקירות מכס ומע"מ תל אביב ופקיד שומה חקירות תל אביב ברשות המסים, יח"א שלוחת מרכז בביטוח הלאומי, יחידת המודיעין של מינהל הסדרה ואכיפה במשרד הכלכלה ובסיוע הרשות לאיסור הלבנת הון ומימון טרור. החקירה מלווה מראשיתה על ידי המחלקה המשפטית לתיקים מיוחדים במע"מ רשות המסים.

"בשל העובדה כי אחד מנותני שירותי המטבע שעל פי החשד מעורב בפרשה הינו חברה ציבורית, עודכנו כנדרש גורמי הרשות לניירות ערך", נמסר.

לחשודים מיוחס חשד לביצוע עבירות קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, זיוף בנסיבות מחמירות, קשירת קשר לפשע, עבירות על חוק איסור הלבנת הוו, עבירות על חוק המע"מ ועבירות על פקודת מס הכנסה, ועבירות של זכויות עובדים.

חלק מהחשודים יובאו לדיון בבית המשפט בבקשה להארכת מעצרם בהמשך.