הדסטארט ייכנע לשמאל?

גורמי שמאל פנו להנהלת אתר הדסטארט (HeadStart) וביקשו לבטל את הגיוס לבניית בית שנהרס בגבעת גל שבקריית ארבע.

בני טוקר , ט"ו בסיון תשע"ו

ההרס בגבעת גל
ההרס בגבעת גל
צילום: אלירן אהרון, ערוץ 7

תושבי שכונת גבעת גל בקריית ארבע העלו בימים האחרונים לאתר ההדסטארט, את פרוייקט המימון השאפתני לבניית הבית שנהרס בשבוע שעבר על ידי המנהל האזרחי לאחר שלטענת המנהל הבית נבנה שלא כחוק.

המטרה היא לגייס 100,000 ש"ח כדי לבנות את הבית החדש. עד כה הצליח הפרוייקט לגייס כ- 20 אלף ש"ח, אך גורמי שמאל בעילום שם פנו להנהלת ההדסטארט בדרישה לבטל את הגיוס, שכן מדובר לטענתם ביישוב לא חוקי.

הנהלת ההדסטראט ממשיכה בפרסום הפרוייקט, אך הנושא נמצא בבדיקה. לערוץ 7 אומרת הבוקר דניאלה וייס, חברה בהנהלת תנועת ההתיישבות נחלה, "בגבעת גל יש היום שכונה של 16 משפחות, בית כנסת, משק חקלאי ומצפה גדול.

"בסוף כהונתו של בוגי יעלון הוא נתן גיבוי למנהל האזרחי להרוס בית כנסת שהיה קיים כבר שמונה שנים. לשמחתנו החבר'ה כאן התארגנו ובנו מבנה יפה יותר וגדול יותר. אלא שרגע לפני שיעלון עזב את משרד הבטחון בטריקת דלת, הוא נתן גיבוי למנהל האזרחי להרוס בית של אחת המשפחות.

"ניסינו להעביר מסרים לשר הביטחון החדש ליברמן שיבין את המשמעות החמורה של הרס בית בתוך קו כחול, אבל הם הזדרזו להרוס את הבית תוך שימוש בנוהל המזויף של הוצאת הרהיטים ואז הריסת הבית".

היא מקווה שאותם גורמי שמאל שמנסים לטרפד את הגיוס בהדסטארט יכשלו, "כנראה שההצלחה בגיוס מאוד מכעיסה אותם כרגע הגיוס נמשך כרגיל. ואנחנו מקווים שליברמן לא ימשיך את המדיניות של עצימת עין לגורמי השמאל במנהל האזרחי".