האלופה פותחת עונה: בדרך לעוד חלומות

אחרי שאמש הוגרלו מול אלופת מולדובה במוקדמות ליגת האלופות, האלופה מבאר שבע פתחה את העונה שלה באופן רשמי. ברקת: "המטרה אירופה"

נרי וייס , ט"ו בסיון תשע"ו

ברדה ובכר במסיבת העיתונאים
ברדה ובכר במסיבת העיתונאים
צילום: האתר הרשמי של הפועל באר שבע

באר שבע חולמת. אחרי שזכו באליפות היסטורית שהגיעה לאחר 40 שנים עקרות, חלקן בליגת המשנה, הפועל באר שבע שוב חולמת, בתקווה שכמו חלום האליפות שהתגשם, גם יתר החלומות בדרך להתגשמות.

במסיבת עיתונאים חגיגית שפתחה באופן רשמי את העונה עבור האלופה הדרומית, אמרה הבעלים של הקבוצה, אלונה ברקת כי "אחרי שזכינו באליפות, המטרה כעת היא לשחזר את אותה האליפות יחד עם הצלחה במקום בו הצלחנו פחות בשנים האחרונות, באירופה". עוד אמרה הבעלים כי "השנה אנחנו מקווים שנצליח יותר ונעלה שלב אחד לפחות באירופה. חשוב לנו לשמור על יציבות".

ברקת לא חסכה במחמאות למאמנה, ברק בכר כשאמרה כי היא שמחה שהוא ממשיך לעונה נוספת וכן סיפרה כי הצפי הוא ששיא המנויים של המועדון יישבר השנה.

הבעלים נשאלה על חיזוק, מעבר לשוער גיא חיימוב שחתם בקבוצה, והשיבה כי "נרצה שתהיה לנו קבוצה איכותית וטובה. אנחנו לא נתפשר, ניקח את הזמן ונמצא את השחקנים הנכונים. קבוצות איכותיות באירופה צריכות להביא את השחקנים הכי איכותיים. העונה מבחינתנו מאוד מאתגרת. הפועל ב"ש עוד לא התרגלה לשחק שני משחקים בשבוע. זה לא יהיה פשוט, יהיה אתגר שונה".

ברק בכר, מי שאחראי וחתום על האליפות ההיסטורית בבאר שבע, שמח על המשכיות של רוב סגל השחקנים, מה שעשוי בשלב הראשוני לגרום להגיע למשחקים הראשונים באירופה כבר ברמת מוכנות גבוהה כשלא צריך לתאם בין שחקנים חדשים לישנים.

בכר לא אהב את הגדרת היריבה שהוגרלה מול הקבוצה במוקדמות ליגת האלופות כיריבה נוחה וקלה. "לא יודע מי אמר שאנחנו פייבוריטים מול שריף טיראספול. אנחנו לומדים את הקבוצה היריבה. התחלנו את העונה, נעשה את האימונים ונדע פרטים נוספים על הקבוצה" אמר בכר.

גם בכר נשאל על חיזוק אפשרי לסגל הקבוצה, כשזה אמר "אנחנו עובדים על זה מסוף העונה שעברה ולא יושבים ומחכים שיקרו דברים. בכוונה אנחנו לא ממהרים ורוצים להביא שחקנים שישדרגו את הקבוצה. יש סגל מספיק חזק גם עכשיו. אנחנו לא חושבים על להיכשל, אנחנו אופטימיים", סיכם המאמן.

קפטן האדומים מבירת הנגב, אליניב ברדה, ששיחק בעברו לא מעט משחקים באירופה סיפר איך הוא רואה את הדברים מנקודת מבטו. "מועדון כמו שלנו רוצה לייצר מסורת. הצלחנו להגיע לאירופה ואנחנו רוצים להתחיל לעבור שלבים".

על היריבה ממולדובה המחכה לבאר שבעים במוקדמות ליגת האלופות אמר ברדה כי אין לזלזל בה. "אנחנו משחקים מול קבוצה שלקחה 14 אליפויות ב-16 השנים האחרונות בארצה. בואו נהיה צנועים".

"אני מכבד את היריבה", אמר ברדה, "זה לא אומר שאני לא חושב שאנחנו לא יכולים לעבור. יש לנו מטרות. זה כמו משחק גביע. אנחנו מארחים את המשחק הראשון ונשאף לעשות בו תוצאה טובה כדי לצאת עם מקדמה".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il