בקרוב: מכון וולקני עובר לצפון

שר החקלאות אריאל נפגש עם ראשי מועצות מהגליל לעדכון על התקדמות ההצעה להעתקת מכון וולקני. "נקיים דו שיח עם העובדים והחוקרים".

עדו בן פורת , ט"ו בסיון תשע"ו

אריאל עם ראשי הרשויות
אריאל עם ראשי הרשויות
צילום: דוברות

שר החקלאות אורי אריאל נפגש היום (שלישי) עם ראשי המועצות מאשכול הגליל המזרחי ועדכן אותם בתהליכים הנעשים לקידום החקלאות בצפון.

במהלך הפגישה ערך השר אריאל סקירה לראשי המועצות על ההתפתחויות האחרונות מול משרד ראש הממשלה להעתקת מכון וולקני לצפון.

על-פי ההבנות בין מנכ"ל משרד החקלאות, שלמה בן אליהו לבין ראש המועצה הלאומית לכלכלה, פרופ' אבי שמחון, תוקם בימים הקרובים ועדת מנכ"לים שתבחן ותגבש מתווה להעתקת מכון המחקר החקלאי לצפון כחלק ממהלך לאומי של פיתוח צפון הארץ.

"הממשלה ואני כשר החקלאות עושים מאמץ גדול להעברת מכון וולקני לגליל. מדובר בבשורה של ממש למחקר החקלאי וחיזוק משמעותי של הגליל ולטובת מדינת ישראל", אמר אריאל. ''הוועדה תבחן בצורה רצינית ומזוויות שונות אך תעבוד בצורה תכליתית ותגבש את ההמלצה בתוך 60 יום''.

שר החקלאות הבטיח בפגישה עם ראשי המועצות, ''נפעל להעתקת וולקני לצפון תוך שמירה על זכויות העובדים והחוקרים״.

ראש מועצת יסוד המעלה, אילן אור, ברך את שר החקלאות על הנחישות למימוש התוכנית להעתקת מכון וולקני לגליל. ''מדובר במהלך אסטרטגי ורב שנתי שיביא לפיתוח הגליל והצפון. אני רואה חשיבות רבה בבניית תוכנית לסיוע לחקלאים בדגש על סבסוד ופתרון בעיית פערי התיווך".

ראש עיריית קרית שמונה ניסים מלכה אמר כי "התקופה הזו היא שעת רצון והכי נכון שמכון וולקני יועתק לקריית שמונה. הקרקע כשרה לקלוט את המכון בשל הפעילות הנעשית בהצלחה בשטח ע"י מכללת תל חי ומכון מיגל. אני מודה לשר על הרצון והמאבק שהוא מוביל עם שר הפנים אריה דרעי ורה"מ שהמכון יהיה בצפון".