''נתניהו, אל תשכח את השבויים בעזה''

משפחתו של אברה מנגיסטו קוראת לרה"מ שלא לחתום על הסכם פיוס עם טורקיה בלי לקבל מידע ואות חיים מאברה. "האם שכחנו את אחינו?".

אורלי הררי , ט"ז בסיון תשע"ו

אברה מנגיסטו
אברה מנגיסטו
צילום: באדיבות המשפחה

משפחתו של אברה מנגיסטו קוראת לראש הממשלה בנימין נתניהו שלא לחתום על הסכם פיוס עם טורקיה בלי לקבל מידע ואות חיים מאברה הלוקה בנפשו שעבר את הגבול לעזה ומוחזק על ידי חמאס.

יואל מרשק ראש מטה המאבק, אמר "אנו מבינים כי ההסכם המתגבש עם טורקיה כולל הקלות והסכמות רבות הקשורות לארגון החמאס. לא יתכן שבשלל ההסכמות ישכח יהודי, ישראלי, שמוחזק בשבי אירגון הטרור הרצחני הזה.

''ראש הממשלה, לך יש את הכוח לדרוש מטורקיה כי תלחץ על החמאס ותביא לסיום הפרשה האומללה הזו. האם שכחנו את אחינו? אנו דורשים מראש הממשלה להודיע כי לא ייחתם הסכם עם הטורקים מבלי לקדם את עניינם של השבויים המוחזקים בעזה".

אילן מנגיסטו, אחיו של אברה, אמר כי "אחי חולה, פגוע נפש, המוחזק בניגוד לכל האמנות הבינלאומיות בידי ארגון החמאס. אברה עדיין חי. הוא האח שלי, והאח של כל אחד ואחת מאיתנו. האם שכחנו אותו? ראש הממשלה- עזור לאחי השבוי".

ממשרד ראש הממשלה נמסר בתגובה: "האזרח הישראלי אברה מנגיסטו חצה לרצועת עזה ביוזמתו בספטמבר 2014. על פי המידע הקיים בידי ישראל גורלו באחריות חמאס ברצועת עזה. מיום האירוע ישראל פועלת במספר רב של דרכים, חשאיות וגלויות לבירור גורלו ולהשבתו לארץ. עד כה מסרב חמאס למסור מידע על גורלו ואף העביר מידע מטעה בעניינו".

"נציגו של ראש הממשלה לטיפול בנושא ליאור לוטן ואנשי צוותו מקיימים קשר קבוע ופורה עם בני המשפחה ונציגיה. בגדר זאת מעודכנים בני המשפחה בפעילות, דנים ברעיונות לפעולה ומועבר סיוע רב בכל תחום הנדרש. ישראל תמשיך במאמצים ולא תרפה עד להשבתו של אברה הביתה", נמסר.