בשורה לאלפי תלמידי ישיבות מחו"ל

תלמידי ישיבות 'חו"צניקים' יקבלו מעמד של 'סטודנט' כבר בקונסוליה הישראלית בארץ מוצאם.

אורלי הררי , ט"ז בסיון תשע"ו

למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעה
פלאש 90

תורתם אומנותם: שר הפנים אריה דרעי הוביל מהלך להשוואת תנאיהם של בחורי הישיבות מחו"ל לסטודנטים מחו"ל, כך שיקבלו את מעמד הסטודנט שלהם כבר בקונסוליה הישראלית בארץ מוצאם.

עד כה, הקונסוליות הישראליות ברחבי בעולם המאשרות מעמד סטודנט לכל צעיר המגיע ללמוד באחת האוניברסיטאות בארץ, סרבו להכיר בתלמידי הישיבות כסטודנטים, וכך אלפים רבים הגיעו לארץ כתיירים ונאלצו להסדיר את מעמדם במרכזי ההגירה והאוכלוסין בארץ.

הדבר היה כרוך בטרחה מרובה, תורים ארוכים ו"ביטול תורה". נציין כי מעמד הסטודנט הכרחי עבורם הן לצורך הארכת שהייתם בארץ והן לגבי קבלת תקציב עבורם.

השר דרעי החליט לפעול מול משרד החוץ כדי לבטל את אפליית בחורי הישיבות מול הסטודנטים. ואכן, פעילותו נשאה פרי ומעתה ואילך תלמידי ישיבות 'חו"צניקים' יוכלו להגיע לקונסוליות בארץ מוצאם, יחד עם התעודות המאשרות את קבלתם לישיבה בארץ ולקבל את מעמד הסטודנט כבר בחו"ל.

דרעי ברך על השינוי ואמר "השוואת מעמדם של תלמידי ישיבות שתורתם אומנותם לסטודנטים היא ערך בפני עצמו. לא יתכן שצעיר יהודי המגיע לארץ כדי ללמוד תורה יהיה במעמת נחות מחברו המגיע ללמוד לימודים אחרים.

"השינוי החדש עושה צדק עם אלפי יהודים, יביא להקלה רבה לאלפי תלמידי הישיבה ויחסוך ביטול תורה, בפרט לקראת זמן אלול הבעל"ט", הוסיף שר הפנים.