העתירה נדחתה

בג"ץ דחה את הבקשה להוציא צו ביניים נגד מינויו של רמי סדן

שלמה פיוטרקובסקי , י"ז בסיון תשע"ו

רמי סדן
רמי סדן
צילום: מתוך הפייסבוק

שופט בית המשפט העליון סלים ג'ובראן החליט השבוע (ג') שלא להוציא צו ביניים בעתירה שהגישו סגני ראשי רשויות מטעם תנועת ש"ס נגד מינויו של רמי סדן לתפקיד יו"ר חדשות 10.

החלטת השופט סוללת את הדרך לכניסתו של סדן לתפקיד, לפחות בשלב זה.

בנימוקי ההחלטה שלא להוציא צו ביניים התייחס השופט ג'ובראן בעיקר לכך שהמינוי הפיך. "לאחר עיון בבקשה ובתגובות לה, הגעתי למסקנה כי אין מקום להיעתר לה. הלכה מושרשת היא כי בעתירות המכוונות להליכי מינויים – ככלל, אין מקום למתן צו ביניים המעכב את כניסתו של אדם לתפקיד, שכן מדובר בצעד הפיך, וברי כי תוקף המינוי מותנה בתוצאת העתירה", כתב השופט, "אינני סבור כי המקרה שלפניי שונה. פשיטא, כי ככל שהעתירה תתקבל – יהיה ניתן לבטל את מינויו של המשיב 4 (רמי סדן – ש"פ), ולא מצאתי טעם משכנע המצדיק את מניעת כניסתו לתפקיד כבר בשלב זה. אשר על כן, דין הבקשה למתן צו ביניים להידחות".

סדן עצמו הבהיר בסוף השבוע האחרון כי לא ויתר על התפקיד, והוא נחוש לבצע אותו בצורה טובה למרות האקורדים הצורמים. "חברים יקרים, הסיטואציה מבחינתי לא השתנתה. באתי לתפקיד יושב ראש הדירקטוריון של חדשות ערוץ 10 מתוך תחושת שליחות. אני חושב שהערוץ הוא חשוב וגדול יותר מכולנו, ואני מצפה שאחרי שבג"ץ ידון בנושא, אוכל לחזור לעשות את העבודה האפורה הארוכה והיומיומית, כדי לתרום לחיזוק, פיתוח והגדלת מעגלי ההשפעה של הערוץ על הציבור הישראלי", כתב סדן. "בערוץ יש שדרה ארוכה של עובדים, מנהלים ואנשי מקצוע בכל הרמות שעושים עבודה מרשימה מדי יום, כזו שבאה לידי ביטוי על המסך, משמחת, מרגשת, מכעיסה, מעציבה ובעיקר נוגעת תמיד בכולנו".

בעלי המניות בערוץ 10 גם הם אותתו השבוע כי לא ויתרו על מינויו של סדן. לבקשת בעלי המניות נפגש מנכ"ל חדשות 10, גולן יוכפז, שפוצץ את הפרשה, עם סדן. יוכפז היה זה שהוביל את המאבק נגד מינויו של סדן, אך לא מן הנמנע שבסופו של דבר הוא ייאלץ להשלים עם המינוי במידה שלא ירצה לפעול באופן חזיתי נגד בעלי המניות.

הכדור נמצא ברגע זה במידה לא מבוטלת במגרשה של סיעת ש"ס. החלטת בג"ץ שלא להוציא צו ביניים נגד המינוי מפסיקה לפחות להלכה את הפסקת האש שהוכרזה בנושא, אולם פטירת רעייתו של נשיא מועצת חכמי התורה עשויה לעכב את תגובת התנועה למצב החדש שנוצר.