פיאניג'יאני: ירושלים - לא עיר רגילה

מאמנה החדש של הפועל ירושלים הוצג היום באופן רשמי במסיבת עיתונאים שערכה סגנית האלופה באולמה הביתי שבבירה. "התחברתי לחזון הקבוצה"

נרי וייס , כ"א בסיון תשע"ו

רוצה לזכות בכל התארים. מאמנה החדש של ירושלים
רוצה לזכות בכל התארים. מאמנה החדש של ירושלים
צילום: רויטרס

בא לשכונה בחור חדש. במסיבת עיתונאים ראשונה לקראת העונה הקרבה ובאה, הציגה הערב (ראשון) סגנית האלופה הפועל ירושלים את מאמנה האיטלקי החדש, סימונה פיאניג'אני.

פיאניג'יאני, שאימן את נבחרת איטליה ומועדון הכדורסל של סיינה בשש השנים האחרונות, החליף את דני פרנקו שאימן את הקבוצה במשך שתי העונות האחרונות ואף זכה באיתה באליפות ההיסטורית בעונה שעברה, כשהעונה הפסיד את התואר במשחק הגמר למכבי ראשון לציון.

בפתיחת מסיבת העיתונאים בחר המנכ"ל גיא הראל להודות למאמן היוצא, פרנקו כשאמר כי "פרנקו עשה עבודה נהדרת עבור המועדון וייכנס לספרי ההיסטוריה שלו, עכשיו הזמן להסתכל לעתיד".

הראל סיפר על מה שהתרחש מאחורי הקלעים והסיבות שהביאו את הקבוצה הירושלמית להנחית את המאמן האיטלקי המוערך. "העונה שלנו הסתיימה לפני שבועיים וחצי והרגשנו שהגיע הזמן לעשות שינוי לטובת הארגון שלנו. אני לא צריך לספר לכם מה פיאניג'אני עשה בכדורסל האירופי, שמו הולך לפניו. הייתה לנו פגישה לפני שבועיים והתשוקה של המאמן והרצון שלו לבוא לפה, עשו את ההחלטה שלנו הרבה יותר קלה" סיפר הראל.

עוד אמר המנכ"ל כי מסיבת העיתונאים הנוכחית יועדה אך ורק בכדי להציג את המאמן האיטלקי, ואין זה כתחליף להצגת סגל השחקנים. "הבאנו מאמן שמחויב להצלחת הארגון. אנחנו לא כאן היום בשביל לדבר על הסגל לעונה הבאה, את זה נעשה בהמשך הקיץ. אני רוצה לברך את המאמן החדש שלנו על הצטרפותו בצורה רשמית להפועל ירושלים. תזכה להכיר את העיר המיוחדת הזו. כל מי שנמצא במועדון מאוד רוצה לעזור לעשות צעד קדימה".

המאמן האיטלקי פיאניג'אני עצמו אמר כי "יש אולי 4-5 קבוצות מיוחדות ביורוליג ורק עוד כמה מקומות מיוחדים אחרים וירושלים והפועל אלו אחדים מהם" אמר האיטלקי, "אני מאוד גאה להגיע לכאן. החל מהרגע הראשון בו דיברתי עם ההנהלה, הבנתי לאיזה כיוון אנחנו הולכים. כולם רוצים לנצח ולזכות בתארים".

המאמן האיטלקי סיפר כי בניגוד למה שנראה כלפי חוץ, התארים פחות חשובים מהדרך אליהם. "יותר חשוב שבעלים של קבוצות ידברו על מעמד המאמן ועל חזון ודרך עבודה וכאן עושים את זה. התחברתי לחזון של אורי אלון (הבעלים של הקבוצה - נ"ו)".

המאמן האיטלקי שלמד בזמן המועט שנמצא בארץ על ההיכל החדש, האוהדים וקדושת העיר אמר, "אני אוהב את הסגנון של המועדון הזה. הארנה, האוהדים המיוחדים, המקום המיוחד הזה, הכל נותן לי אנרגיה. שיחקתי הרבה פעמים נגד נבחרות וקבוצות מישראל ואני מכיר את האווירה. ירושלים היא לא עיר רגילה ויש בה אנרגיה יוצאת דופן".

עוד סיפק המאמן את ה'אני מאמין' שלו כשאמר, "אנחנו צריכים להתחיל את הבנייה דרך השחקנים הישראלים שכבר חלק מהסגל ומשם להמשיך. הכי חשוב שנשדר על אותו גל, כולנו יחד, לגבי דרך העבודה שלנו. אני רוצה שכולם ירגישו שהם חלק ממשהו מיוחד כבר ממשחקי קדם העונה".

"לפעמים השוק מאפשר לך להביא שחקנים מסוימים ולפעמים לא. המטרה המרכזית היא שיכירו אותנו, גם באירופה, שם הקבוצה התקדמה בשנים האחרונות. אצלנו באיטליה אומרים שרומא לא נבנתה ביום אחד. כל מאמן שהיה פה לפני בנה עוד חלק ועכשיו הגיע תורי. המטרה שלנו היא להתחרות כמה שנוכל על כל התארים, אבל זה לא יהיה קל" אמר פיאניג'אני.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il