מסי הודיע: פורש מנבחרת ארגנטינה

כוכב ארגנטינה ומי שנחשב בעיניי רבים שחקן הכדורגל הטוב בעולם הודיע הבוקר בדמעות על פרישה ממדי נבחרת ארצו. הסיבה: כישלון מתמשך

נרי וייס , כ"א בסיון תשע"ו

מסי בסיום המשחק. פורש מהנבחרת
מסי בסיום המשחק. פורש מהנבחרת
צילום: רויטרס

תדהמה בכדורגל העולמי. כוכב נבחרת ארגנטינה, ליאו מסי הודיע על פרישה ממדי נבחרת ארצו לאחר עוד כישלון במדי הנבחרת.

הבוקר (שני) שוב כשלו נבחרת ארגנטינה ומסי בניסיון לזכות בגביע עבור ארצם, כשהפעם הפסידו בגמר גביע אמריקה לנבחרות בתום דו קרב פנדלים מהנקודה הלבנה בתוצאה 4:2 לנבחרת צ'ילה.

עבור מסי בן ה-29, הפסד נוסף בגמר נוסף, לאחר שכבר עשה זאת בגמר המונדיאל בקיץ שלפני שנתיים, הוא יותר מדי. מיד עם סיום המשחק הודיע השחקן הארגנטינאי המשחק בקבוצת ברצלונה הספרדית, על פרישה מהנבחרת כשהפעם לא רק שלא הצליח לזכות בגביע עבור נבחרתו, אלא שהאחריות הפעם נופלת עליו כשהחמיץ את הפנדל המכריע בדו קרב הפנדלים.

שני הפסדים בגמרים היו למסי עד הבוקר, וכעת מצטרף הפסד נוסף, מה שגרם לו להודיע על פרישה מהמדים הלאומיים.

"החלטתי לסיים את דרכי בנבחרת", הפתיע והדהים הכוכב הארגנטינאי הבוקר. "עשיתי הכול, נתתי את כל כולי. זה כואב לי מאוד, אבל ניסיתי הכול. זה כנראה לא בשבילי. קיבלתי את ההחלטה הזו לא רק עבורי, אלא גם עבור אנשים רבים שרוצים שאפרוש".

חבריו לנבחרת של מסי ופרשנים רבים במדינה סבורים כי הדברים נאמרו מבלי שהתכוון לכך באמת אלא בתוך כדי סערת רגשות, אך הכוכב דבק בדבריו.

את הופעת הבכורה שלו בנבחרת ארגנטינה ערך מסי ב-29 ביוני 2005 - כשהוא בן 17 שנים וחמישה ימים בלבד. 112 הופעות במדים הלאומיים רשם מסי בהם כבש 55 שערים.

התואר היחיד בו זכה מסי עם נבחרתו היא מדליית הזהב האולימפית ב-2008. בנוסף לגמר המונדיאל ב-2014 בו כאמור הפסיד לנבחרת גרמניה, מסי הגיע לשלושה גמרים של הקופה אמריקה עם הנבחרת הארגנטינאית ובכולם הוא הפסיד.

גם חברו לקבוצה הספרדית של מסי, חאבייר מסצ'ראנו, הודיע על פרישה מהנבחרת הארגנטינאית, רק שהוא בן 32. הקשר רשם במדי הנבחרת 128 הופעות מאז 2003 בהן כבש שלושה שערים.


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il