ספיר ניסני מואשמת בגרימת מות ברשלנות

העיתונאית שגרמה למות אמה לאחר ששפכה עליה שמן רותח לא תואשם ברצח למרות החשדות החמורים נגדה.

שלמה פיוטרקובסקי , כ"א בסיון תשע"ו

ספיר ניסני
ספיר ניסני
צילום: צילום מסך

פרקליטות מחוז מרכז הגישה בצהריים (שני) לבית משפט השלום בפתח תקווה כתב אישום נגד העיתונאית ספיר ניסני בגין גרימת מותה ברשלנות של אמה.

לפי כתב האישום התגוררה ניסני עם אמה מרים בכפר סבא. בין ניסני ואמה היו ויכוחים חוזרים בנושא ניקיון הבית, ובין היתר טענה האם כי ניסני מותירה את אזור המטבח מלוכלך לאחר שבישלה, לרבות בתבלינים שונים.

על רקע זה הרחיקה האם מניסני את כל התבלינים ונעלה אותם בחדר הארונות שבחדר השינה שלה. בשעות הלילה נהגה האם למקם את המפתח לחדר הארונות מתחת לכרית עליה הניחה ראשה.

מכתב האישום עולה כי ב-21 באפריל השנה, בסביבות השעה 01:10, הלכה האם לישון בחדר השינה. במקביל, ניגשה ניסני למטבח וביקשה להכין תבשיל. ניסני שפכה כליטר שמן לתוך סיר, אותו חיממה לטמפרטורה גבוהה ובחשה ברציפות. בהמשך ביקשה ניסני להוסיף לתבשיל מלח ולצורך כך החליטה להתגנב לחדר השינה, ליטול את המפתח לחדר הארונות ולקחת את המלח.

על פי הבנתה ערבוב מתמיד של השמן היה חיוני לשמירת ערכו התזונתי של התבשיל ולפיכך החליטה לקחת עמה את הסיר לעבר חדר הארונות שבתוך חדר השינה, כדי להמשיך תוך כדי ההליכה בערבוב. בטרם צאתה לחדר השינה התלבטה ניסני אם אכן לעשות כן בעקבות הסיכון הבטיחותי הכרוך בדבר. בשלב זה התקשר אל ניסני בן זוגה לשעבר, לאחר חודשים של נתק בין השניים והיא לא השיבה לשיחה. התרחשות זו גרמה לניסני סערת רגשות, ודעתה הוסחה.

ניסני צעדה אל חדר השינה בעודה מחזיקה באחת מידיות הפלסטיק של סיר השמן הרותח באופן רעוע ובלתי יציב. כדי שהאם לא תתעורר, לא הדליקה ניסני את האור בחדר והסתפקה באלומת אור חלשה שהגיעה מן המטבח. ניסני נכנסה אל חדר השינה מבלי להתבונן היטב לעבר מכשולים אפשריים, ועם כניסתה נתקלה בשואב האבק אשר היה מונח אותה עת על הרצפה. היא מעדה לפנים לכיוון המיטה ואיבדה אחיזה בסיר, אשר חלק ניכר מתכולתו נשפך ישירות על פלג גופה העליון האם. כתוצאה מכך, נגרמו לאם כוויות קשות. ניסני הדליקה מיד את האור, הבהילה את אמה למקלחת וניסתה לטפל בה בכך שהתיזה עליה מים קרים, תוך שהיא מזעיקה את שירותי מגן דוד אדום אשר פינו את האם לבית החולים. האם נפטרה מפצעיה לפני תשעה ימים.

תחילה נחשדה ניסני בניסיון לרצח אמה, אולם בסופו של דבר הוחלט להסתפק בסעיף של גרימת מוות ברשלנות.

מפרקליטות מחוז מרכז נמסר: "ההחלטה להאשים את הנאשמת בגרימת מוות ברשלנות התקבלה לאחר שבחינה מעמיקה של הראיות בתיק העלתה כי אין תשתית ראייתית מספקת להוכחת פגיעה מכוונת מצד הנאשמת באמה, כפי שנחשד תחילה".