גליק לערוץ 7: פרס לפורעים בהר הבית

ח"כ יהודה גליק התייחס להתפרעויות הערבים בהר הבית ולהסכם הפיוס עם טורקיה: יש תחושה חמוצה בפה מלראות טרוריסטים מקבלים פיצוי.

חזקי ברוך , כ"ב בסיון תשע"ו

יהודה גליק
יהודה גליק
צילום: ישי קרוב

המשטרה נתנה פרס לפורעים בהר הבית

ח"כ יהודה גליק (הליכוד) תוקף היום (שלישי) את החלטת המשטרה לסגור את הר הבית למבקרים בעקבות התפרעויות הערבים במקום בימים האחרונים.

"בשנה האחרונה המשטרה הראתה שכאשר מגלים נחישות אפשר להחזיר את השקט להר הבית, ועל כך תבוא הברכה לשר לביטחון פנים, גלעד ארדן, על מה שעשה. ביומיים האחרונים היה ניסיון של הפלסטינים המוסלמים והקיצוניים בהר הבית להפר את הסדר והיה כאן מבחן, לצערי המשטרה בשלב האחרון נתנה מתנה לאותן פורעים", אמר גליק.

גליק, המתנגד להחלטת המשטרה למנוע עלייה של יהודים ותיירים להר, מצפה מהמשטרה לפעול נגד הפורעים, "עכשיו הגיע הזמן ואם החלטתם לסגור את ההר, אתם צריכים להשיג את כל המידע המודיעיני ולהלחם נגד כל אחד ואחד מהפורעים ובעיקר נגד המסיתים שהסיתו אותם לכך. אסור לנו להגיע למצב שטרוריסטים, פורעים, אלימים מקבלים פרס.

"החלטתם שעכשיו למען הסדר הטוב סוגרים את ההר, אבל עכשיו תעשו את הצעדים המתבקשים והמחוייבים, כי אם אנחנו נותנים פרס לטרור, אם אותם אנשים יבינו שאלימות תביא לסגירת ההר אנחנו נראה את האלימות שבה וחוזרת פעם אחר פעם, לכן כעת הצעד הנכון הוא לעצור את אותם פורעים ואת המסיתים ולהעניש אותם בעונשים הכי כבדים שיש".

גליק התייחס גם להסכם הפיוס בין ישראל לטורקיה, "אני לא בקיא בפרטי ההסכם, אבל יש פה תחושת חמיצות בפה כשרואים שאותם טרוריסטים מקבלים איזשהו פיצוי לכאורה. תחושה חמוצה מאוד במיוחד לאור העובדה שחיילנו הם אלה שנהגו בשיא המוסריות ושילמו על כך מחירים".

לשאלה האם יש להביא את ההסכם לאישור הכנסת והממשלה ולא להסתפק בהחלטת קבינט ענה גליק, "הממשלה הסמיכה את הקבינט לקבל החלטות, בקבינט יש גורמים אחראיים מאוד שישקלו את העניין על כל צדדיו".