ארגוני האבות זועמים על ביטן ומועלם

תומכי ביטול חזקת הגיל הרך חשים מרומים, לאחר שהתנגדותה של ח"כ מועלם שיכנעה את יו"ר הקואליציה להתעלם מהחלטת הממשלה.

גיל רונן , כ"ד בסיון תשע"ו

התערב בחוק. ביטן
התערב בחוק. ביטן
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

הפעילים למען החוק לביטול חזקת הגיל הרך זועמים על ח"כ דוד ביטן (ליכוד), אשר הודיע כיו"ר הקואליציה כי לא יאפשר הצבעה על חוק ביטול חזקת הגיל הרך, אלא אם ינוסח מחדש באופן המותיר את חזקת הגיל הרך על כנה ורק מצמצם אותה ל-2.5 שנים.

הזעם מופנה גם כלפי ח"כ שולי מועלם מהבית היהודי, שדיברה נחרצות נגד החוק בישיבת הנהלת הקואליציה ופועלת נגדו.

ארגון ''א' זה אבא'' ערך שלשום משמרת מחאה סוערת מחוץ לביתו של ח"כ ביטן בראשון לציון:

מצד שני, מנהיג אחר של האבות הגרושים, ליאור גאלו, כתב הבוקר בפייסבוק כי בדיעבד טוב שההצבעה נמנעה משום שאין כרגע רוב בכנסת שיצביע עבורה.

לדבריו, ח"כ ביטן רצה למנוע מהקואליציה מפלה שהיתה מערערת את מעמדה. הוא ציין גם כי אם החוק היה נופל בהצבעה, היה צורך להמתין עוד שישה חודשים לני שיהיה אפשר להעלותו שוב.

ח"כ יואב קיש (ליכוד) שהגיש את החוק הודיע בתגובה להודעתו של ביטן, "לא נתפשר על עתיד ילדינו, לילד מגיעים שני הורים".

"אני לא מוותר", כתב בפייסבוק. "הסרתי את החוק מסדר היום ואדאג לכך שהנהלת הקואליציה תתכנס שוב ותבטל את ההחלטה הקודמת והלא נכונה שלה".

קיש הציג צילום של מסמך ובו דרישה לדיון חוזר לגבי החוק בהנהלת הקואליציה, בחתימת שלושה ראשי סיעות.

"צר לי שיו״ר הסיעה שלי, שאמור לייצג אותי בפורום הזה ולשמור על האינטרסים של הסיעה שלו, התערב בחוק שאין לו מושג עליו או על השלכותיו וקיבל החלטה שגויה ובעייתית במיוחד תוך כדי הטעיית ראשי הסיעות האחרים ובניגוד לסיכומים שלי איתו שהושגו רק אתמול", הוסיף. "זה לא שוק. הגיל כאן חשוב ביותר. זו איננה בסטה ולא אתן להתייחס לילדים שלו כמו סחורה".

הפעילים המרכזיים לביטול חזקת הגיל הרך טוענים שגם כיום קיימת נטייה אצל חלק מהשופטים להתעלם מחזקת הגיל הרך, וחקיקה שתגדיר מחדש את החזקה דווקא תיתן לה משנה תוקף. הם מציינים מצד שני שבפועל בתי המשפט נוטים להעניק לאמהות יתרון במשמורת עד גיל 18, תוך הישענות על הרעיון שאין להפריד בין אחים ואין לשנות סידורים שהילדים התרגלו אליהם.