המשטרה ננזפה על מעצר הקטין

בית משפט השלום בירושלים שיחרר קטין שנחשד בהפרת צו שטח צבאי סגור ללא תנאי - וקבע כי זכויותיו הופרו.

ערוץ 7 , כ"ג בסיון תשע"ו

למצולמים אין קשר לידיעה
למצולמים אין קשר לידיעה
ארכיון. פלאש 90

בית משפט השלום בירושלים נזף במשטרה ושיחרר קטין שנעצר במאחז גאולת ציון.

הקטין נעצר בלילה שבין יום שני לשלישי, בפשיטה של כוחות יס"מ ובילוש על המאחז הסמוך ליישוב שבות רחל. הוא נלקח לתחנת המשטרה בבנימין שם נחקר בחשד לכניסה לשטח צבאי סגור.

בסיום החקירה הוחלט לשחררו, אך עם זאת הוחלט להשאירו בתחנה המשטרה עד למחרת בבוקר - ואז להביאו בפני שופט לצורך שיחררו בתנאים מגבילים.

בהחלטתו נזף השופט במשטרה וקבע כי הקטין שהה במעצר לילה שלם שלא לצורך.

"התנהלות המבקשת אינה מקובלת עלי כלל ועיקר והיא רצופה בפגמים", כתב השופט בהחלטתו, "המשיב בילה שלא לצורך לילה במעצר שעה שהמבקשת ידעה שבכוונתה לשחררו. במצב דברים זה אין כל הצדקה למעצר והפרקטיקה הנ"ל מנוגדת לחוק המעצרים ולחוק יסוד כבוד האדם וחירותו".

בהמשך החלטתו קבע השופט כי התנאים בהם הוחזק הקטין בתחנת המשטרה לילה שלם, שלא בבית מעצר מסודר גם הם אינם כמתחייב בחוק. "המשיב נותר בתחנה המשטרה שלא לצורך ותוך פגיעה בזכויותיו כעצור".

לסיום הורה השופט על שיחרור של הקטין ללא כל תנאי, תוך שהוא דוחה את בקשת המשטרה לעכב את החלטתו. "הפרות אלו הינן הפרות יסודיות של המשיב שהינו קטין, ועובדה זו מקנה חומרה יתרה להפרות האמורות, ולנוכח האמור אני מורה על שיחררו של הקטין ללא כל תנאי", פסק.

עו"ד דוד הלוי אשר ייצג את הקטין מטעם ארגון חוננו אמר כי "החלטת בית המשפט מדברת בעד עצמה וטוב תעשה המשטרה אם תפיק את הלקחים הנדרשים ויפה שעה אחת קודם".